HABER

Yolsuzluk davasından 5 tahliye çıktı

TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yapılan ihale yolsuzluğu operasyonu kapsamında gözaltına alınan Çorlu Belediye Başkanı Altan E. ve başkan yardımcıları Hüseyin A., Soner D. ile Erdoğan Y.'nin de aralarında bulunduğu şüphelilerin yargılanmalarına devam edildi.

20 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda "sahte fatura kullanarak ihaleye fesat karıştırmak" suçlamalarıyla gözaltına alınan ve aralarında Çorlu Belediye Başkanı Altan E. ve başkan yardımcıları Hüseyin A., Soner D. ile Erdoğan Y.'nin de bulunduğu şahısların yargılanmalarına Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davada savunma yapan T.T., "Bayramlarda kullandığımız resmi törenlerde kullanılan platform yani tribün yapılmasıyla ilgili olarak resmi prosedür uzun sürdüğünden dolayı Ş.B.'ye bu işi yaptırmıştık. Mülki erkan çıktığı için öncelik gerekiyordu, prosedür zaman alacağından fiilen Ş.B.'ye yaptırılmıştır" dedi.

Diğer sanıkların ve tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, bu davadan tutuklu bulunan Çorlu Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin A., N.D., N.Ş. ve B.A. hakkında tahliye kararı verdi. Hüseyin A.'nın başka dosyalardan tutukluluk hali devam ederken, bir başka dosyadan tutukluluğu bulunmayan diğer 3 kişi tahliye edildi.
Öte yandan mobilya alım ihalesine fesat karıştırmak ve edimin ifasına fesat karıştırmak iddiasıyla hakim karşısına çıkan başkan yardımcısı Erdoğan Y. hakkında da tahliye kararı çıktı. Erdoğan Y.'nin başka dosyalardan tutukluluk hali bulunmadığı için serbest bırakıldı. Diğer görülen davalar 18 Mart 2009 tarihine ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler