Yolu tel örgüyle kapattı

Amerika’da yaşayan Tekirdağlı diş hekimi Alevcan Koryürek, babasından miras kalan arsaya 15 yıl önce yapılan yolu tel örgüyle trafiğe kapattı.

Caddenin trafiğe kapanması nedeniyle yüze yakın araç sitelerin içinde mahsur kaldı.Olay, Tekirdağ’da yaşandı. Uzun zamandır Amerika’da yaşayan Alevcan Koryürek isimli diş hekiminin babasına 70 yıl önce Hürriyet Mahallesi’nde 9 bin 200 metrekare bir arsa miras kaldı. Babasının vefatının ardından arsa Koryürek’e geçti. Koryürek’in arsasının içinden 15 yıl önce belediye yol geçirdi. Zamanla bu yol bulvar halini aldı.

Babasından kalan arsanın tapu kayıtlarını çıkartan Koryürek, tapuda olmamasına rağmen arsadan yol geçtiğini belirledi. Belediye ile uzlaşma yoluna giden Koryürek’in bu girişi sonuçsuz kalınca arsayı tel örgü ile çevirme kararı aldı. Yakınlarına talimat veren Koryürek, Tepebaşı Sokağını tel örgüyle kapattı. Gazetelerin sorularını yanıtsız bırakan ekipler, iki gün çalışmayla yolu tel örgüyle kapattıklarını söyledi.Sokağa bakan sitelerde yer alan çok sayıda araç ise site içinde yolun kapatılması nedeniyle mahsur kaldı.

MAHALLELİ TEPKİLİ

Bazı mahalle sakinleri yolun kapatılmasına tepki gösterdi. Yolun tel örgülerle kapatıldığını ifade eden bir bayan, “Yoldan geçemiyoruz. Mağdur olduk. Olmaz böyle bir rezalet. Bu eziyet kime? Mağdur olduk. Yoldan geçemiyoruz. Bir hal çare bulunsun” dedi.

Araçlarının mahsur kaldığını ifade eden bir bayan ise “Kanuni yollara başvuracağız. Burada araçlarımız ve biz mahsur kaldık. Yetkililerin birşeyler yapması lazım” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
baktılar 15 yıl kimse birşey demedi , mal sahibi bir şey demez diye düşündüler .. aldılar boylarının ölçüsünü .. adam yüzde bir milyon haklı ...belediye çok pişkinmiş, fen işleri ve mühendisler odasının bilgisine sçaymmm bu nasıl iştir .. biri köprüyü yanlış yere yapar biri arsadan yol geçiriri istimlak edilmeden bu nasıl yöneticilik sonra küfür etme diyorlar mı .. etmemek elde mi siz söyleyinn
kesin tayyip yapmıştır (!) haykırın hadi :)
BRAVO ADAMA SONUNA KADAR HAKKINI ARASIN.
şimdi işi bilmeyenler kesin chp nin işi diyecek bende kahkaha atacağım D
o dömemin belediye başkanı kimse her kimse ve iktidardada kimler varsa bu suçlamalar onadır.
adama kızmanın anlamı yok. mal adamın ister tel örgü çeker. ister ortasına oturur sigara içer. suç kimin istimlak yapmadan yolu yapan belediyenin. belediye orayı istimlak edecek adamın yada kadının parasını verecek yolu açacak. hepsi bu.
kolayı var teli çektiren vatandaşa 5 milyon tl ceza kesersin ödedi ödedi ödemedi icra ile araziyi satışa çıkartırsın :)
kafasına göre kim kime ceza kesiyo la şopar madem öyle ben sana kestireyim öyle bi ceza ananı satmak zorunda kalırsın
ADAMAN ARSASINI GASP EDİP UYANIKLIĞINIZLA YOL YAPMIŞSINIZ VERİN ADAMIM PARASIN YOLUNUZU AÇSIN HAKDA BUDUR DAHA NE DIRDIR EDİYORSUNUZ..
Belediyenin muhteşem mühendisleri var.Sorumlu mühendisler anlaşsınlar diş hekimi ile ve ödesinler arsanın parasını.
mal sahıbı haklı boşuna sıte sakınlerı adama kızmasına ne gerek var beledıye verır admın parasını acılır yol
hertarafı gasbetip gecakonduya çevirince güael adam malına sahip çıcınca suçlu ne güzel bir memeleket...sehirlari gecekonduya çevin güneydoğuyu pkk ya teslim et ..bakalım ne olacak..
siz gidin hukumete anlatin kadin hakli arsa kendinin mali tapusuda var devletin ne haddine mal sahibin haberi olmadan kafasina gore yol yapmis en iyisini yapmis helal olsun hakkini arayacaksin aramazsan boyle sahip cikarlar mallariniza tekrartebrik ediyorum arsa sahibini hic bir allahin kuluda birsey yapamaz ya anlasacak mal sahibiyle devlet yada yeni yol yapacak.
diş hekimi haklı. ben olsam benimle uzlaşmayan belediye ile bundan sonra hiç uzlaşmam. baksınlar başlarının çaresine...
adam haklı demekki yol değilmiş.belediyeyede baş vurmuş eee daha ne yapsın...
sen adamın malını uzerıne ev yap yol yap,ondan sonra menfaatcı teyze hakkımızı arayacağız dıyor.yazık adam amerıkaya gıttı dıye malınız uzerıne sıtelerının yolunu yapmaları hakkı olmadığını dusunuyor.kaldıkı tapusu olmasa o telı cekemez,çunku yol ısgal etmenın cezası çok buyuk olduğunu bılıyorum gecenlerde bı arkadasım yola 2 karıs gırdı dıye aslıye hukuk mahkemesı 8 bın tl ceza odedı.
Diğer Haberler