YouTube'dan 'ne gerek vardı ki' dedirten değişiklik!

YouTube, videolarda geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir değişikliğe imza attı. Video kalitelerinde ibareleri değiştiren YouTube, 720p çözünürlüğü artık kabul etmemeye başladı.

YouTube'dan 'ne gerek vardı ki' dedirten değişiklik!

YouTube günde milyarlarca videonun izlendiği ve bu yüzden de milyonlarca kişinin vakit geçirdiği bir sanal mecra. Özellikle koronavirüs günlerinde trafiği daha çok artan YouTube, artan trafiği ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık video seçeneklerinde de bir düzenlemeye gitti. Bu düzenlemeden en çok etkilenen çözünürlük ise çoğumuzun kabul edilebilir çözünürlük seçeneği 720p oldu.

YOUTUBE 720P'Yİ HD OLMAKTAN ÇIKARDI

YouTube, HD çözünürlük seçeneklerini revize etti. YouTube'un yeni kararıyla birlikte 720p HD çözünürlük olmaktan çıktı, yanındaki HD ibaresi tamamen kaldırıldı. 1080p artık YouTube'un HD çözünürlük başlangıcı olarak kabul edildi.

YouTube 720p HD

720P ÖLDÜ MÜ?

YouTube'un HD'u tarihe karıştırdığını söylemek, 720p öldü bitti gibi yorumlar yapmak yanlış. Zira yaşanan değişiklik ile birlikte de 720p tarihe karışmadı sadece artık HD olarak kabul edilmedi. YouTube kullanıcıları halihazırda YouTube'a girerek 720p çözünürlüğünde videolar izlemeye devam edebiliyor. 480p'nin yıllardır hayatımızda olduğunu düşünürsek, 720p ile daha nice günlerimizin olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Önce 144 p yi yüklemeye almaktan vazgeçsinler
zaten orjinalide hd değil hd ready dir. doğruyu bulmuştur.
1080p Full HD, 720p ise HD olarak adlandırılıyordu. İsimlere takılmaya gerek var mı, ben de 720p'yi seçeneklerden kaldırmış sandım önce. Bir sorun yokmuş. Esas mesele sürekli upgrade isteyen teknolojiye parasal açıdan yetişememekte. Bilgisayarlar, monitörler, telefonlar... Ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin deniyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler