HABER

Yozgat kayıp milletvekilini arıyor

Yozgat halkı, 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde AK Parti'den 4. sıra milletvekili seçilen ve bir daha Yozgat'a gelmeyen kayıp Milletvekili Mehmet Yaşar Öztürk'ü arıyor.

22 Temmuz 2007 Genel seçimleri öncesi AK Parti'den aday olan ve Ak Parti Genel Merkezinin 4. sıraya yazdığı Mehmet Yaşar Öztürk, milletvekili seçilemeyeceği düşüncesiyle partiye küserek seçim çalışmalarına katılmadı. AK Parti'nin Yozgat'tan 5 milletvekili çıkarmasıyla birlikte meclise giren Öztürk, daha sonra partiden istifa edip bağımsız kaldı. Abdullatif Şener'in Türkiye Partisini kurmasıyla Türkiye Partisi'ne geçen Öztürk, seçildiği günden beri Yozgat'a gemlememesi vatandaşın tepkisini çekiyor.

Davut Yolcu isimli vatandaş, Mehmet Yaşar Öztürk'ü hiç tanımadıklarını ve görmediklerini belirterek, "Birçok milletvekili gibi o da seçildi ve bir daha Yozgat'a dönmedi" dedi. Bazı vatandaşlarda partilerin milletvekillerini merkezden belirlediklerini belirterek, "Bize oy ver diyorlar bizde oy veriyoruz. Ancak milletvekili seçilen bu kişiler, seçilince seçim bölgesini unutuyor. Mehmet Yaşar Öztürk'te onlardan bir tanesi. Kendisine piyangodan milletvekilliği çıktı, milletvekili maaşını alıp yatıyor, Yozgat'a hiçbir faydası yok. Mehmet Yaşar Öztürk, tüm Yozgatlı seçmenin vebalini taşıyor" dedi.

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz de Mehmet Yaşar Öztürk'ün Ak Parti'den 4. sıra milletvekili olarak seçildiğini belirterek, "Daha sonra partisinden ayrılarak bağımsız milletvekili olmuştur. Yozgat seçmeninin Milletvekili Yaşar Öztürk'ün üzerinde büyük bir vebali vardır. Küskün olacaksa istifa edecekti. İstifa ettiyse de bir milletvekili olarak Yozgat için mücadele etmesi gerekirdi. İnsanlar buna güvendi oy verdi. Gerek milletvekili gerek sivil toplum örgüt başkanları halkına küsemez, halkı için

mücadele eder. Ben partime küstüm diye, devletin verdiği milletvekilliği maaşını alıp yiyerek oturma hakkı ve lüksü yoktur. Ya istifa eder o koltuğu meşgul etmez ya da Yozgat için çalışır. Mehmet Yaşar Öztürk'ün şu anda Yozgat'a faydası yok" dedi.

Geri Dön