YPG'li teröristler hendekleri ateşe verdi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde eski sınır kapısı karşında bulunan Kamışlı hattında dün gece terör örgütü YPG mensupları tarafından kazılan hendeklerin, içlerine petrol doldurularak ateşe verildiği iddia edildi.

Türkiye Fırat’ın doğusuna operasyon hazırlıkları ve güvenli bölge çalışmalarını kararlılıkla sürdürürken YPG’li teröristler, sınırda provokasyonu sürdürüyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, dün gece Mardin’in Nusaybin ilçesi karşında bulunan Kamışlı ile sınır olan eski sınır kapısı önündeki Suriye sınırında YPG’li teröristler, kazdıkları hendeklerin içine petrol doldurularak ateşe verdi. Sınır kapısını tehdit eden yangına Nusaybin ve Kızıltepe itfaiyesi ekipleri ile TOMA’lar tarafından müdahale edildi.

Sınır boyu kazılan hendeklere petrol doldurularak YPG’li teröristlerin, Fırat’ın doğusuna düzenlenecek operasyon öncesi müttefiklerle yapılan görüşmeleri provoke etmek ve kaçış güzergahlarını oluşturmak için hendekleri ateşe verdiği iddia ediliyor.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
'ŞAM'DA CUMA NAMAZI KILACAĞIZ,diyerek hayalistan peşinde koşanların şu tablolardan sonra hala İŞİ İYİ BİLİRİZ demeleri yokmu. KAPAT ABD ÜSLERİNİ,KAPAT Kİ DELİKANLILIĞINI,KARARLILIĞINI GÖRELİM AMMA NEREDE O YÜREK. 1970 Lİ yıllarda 4 PARTİLİ KOALİSYON HÜKÜMETİ KAPATTI AMMA TEK BAŞINA GÜÇLÜ İKTİDARIZ DİYENLER DE TIIIIS YOK.
@ilhansafa afrin öncesi chp : ypg terör örgütü değildir, afrin sonrası chp : öso terörist, türkiye teröre destek veriyor, seçimde chp : 1 oy chp'ye 1 oy hdp'ye, abd çıkarlarının peşinde. akp terör devletinin kurulmasını engelleme peşinde. chp neyin peşinde?
nekapstmasi abd ordusuna kapiaciliyor
@ilhansafa asklının ermediği şeylerle kafanı yorma. sen git yandaşı olduğun ypg ile takıl
@ilhansafa dünyanın 1 numaralı süper gücü olsak , kainatın olamadıktan sonra neye yarar , tipine bir örnek bu mümin .
@sprglvs28 bu devlet senin sınırların içinde mi hayır. sen sınır güvenliğini sağlayamıyorsan kıvırmayacaksın. sınırdan geçen uçan kuşu dahi vur bakalım terör kalacak mı.
@ilhansafa helal hela
eğer itfaiyemiz buralara yangın için müdahale edebiliyorsa,oraya yakın alanlarda bulunan pkk sürülerinede havadan müdahale edebilir.neyi bekliyorsunuzki.israil ne yapıyorsa sizde aynısını yapın.
sonunuz yaklaşıyor zındıklar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler