HABER

Yşar Kemal'in sağlık durumu stabil

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, yazar Yaşar Kemal'in sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi.

İSTANBUL(ANKA) - Karan, yazar Yaşar Kemal'in sağlık durumunun stabil olduğunu ve yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiğini açıkladı.

Prof. Dr. Karan, hastanede tedavisine devam edilen Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gerekli tedavilerin sürdürüldüğünü ifade etti. Karan, "Hayatın gerçeği, yoğun bakım ünitesindeki hastalarda genel olarak 24 saatte bir bütünü değerlendirilir. Bu bütün değerlendirme günlük olarak devam eder, o gün için söyleyebiliriz. Umutluyuz, doğru tedavi yapılıyor. Bunun da etkisini işlerin düzgün gitmesiyle görüyoruz. Olumluya gidiş, olumsuza gidiş gibi bir değişiklik olursa anında sizinle paylaşacağız" diye konuştu.

Prof. Dr. Karan, Kemal'in uyutulup uyutulmadığıyla ilgi olarak, "Yapay solunum desteği sırasında tabi ki kişinin bilincinin kapalı olması gerekir" dedi. Karan, spekülatif haberlere de kulak verilmemesi konusunda uyarıda bulundu. (ANKA)

Geri Dön