HABER

YSK, '13. Cumhurbaşkanı' ifadesini kaldırdı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın (YSK), cumhurbaşkanı seçimine ilişkin tespitte yer alan "13'üncü" ibaresinin kaldırılmasına yönelik kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

YSK, '13. Cumhurbaşkanı' ifadesini kaldırdı

YSK'nın 954 sayılı (mükerrer) kararında, Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçiminin kesin sonuçlarına ilişkin YSK'nın dünkü kararında (952 sayılı karar), Recep Tayyip Erdoğan'ın "13. Türkiye Cumhurbaşkanı seçildiğinin tespit edildiği ve adına YSK'ce tutanak düzenlenmesine karar verildiği"nin ifade edildiği hatırlatıldı.

Ancak, TBMM tarafından ilgili yazıyla, "13 rakamına cumhurbaşkanlığı görevi yapan kişi sayısının hesabından veya cumhurbaşkanı seçim sayısı hesabından ulaşılamadığı, bu nedenle 13 rakamıyla ilgili tereddütler hasıl olduğu"nun bildirilmesi üzerine, 952 sayılı kararda yer alan "13'üncü" ibaresinin kaldırıldığı kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Nasıl yani?
TÜRKİYENİN 1.BAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve BAŞKANIN YEMİN METNİNİ KENDİSİNİN HAZIRLAMASI EN DOĞRUSU VE BENCE KURANI KERİM ÜZERİNE SAĞ ELİNİ KOYARAK YEMİN ETMESİ EN DOĞRUSU HİÇBİR ŞEY DEMEDEN SAĞ ELİNİ KURANIN ÜZERİNE KOYARAK TÜRKİYENİN 1.BAŞKANI OLARAK KURANA EL BASARAK GÖREVİME BAŞLIYORUM HAYDİ BİSMİLLAH DEMESİ BENCE EN DOĞRU OLANI ÇÜNKÜ ARTIK YENİ BİR SİSTEM VAR BU YENİ SİSTEMİN YEMİN ŞEKLİDE FARKLI OLMALI VE BUNU İLK DEFA ERDOĞAN BAŞLATMALIKİ KURUMSALLAŞABİLSİN ALIŞILSIN
Geri Dön