YSK'dan İYİ Parti'ye ret

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İYİ Parti'nin seçmen kütükleri talebini reddetti. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı

YSK'dan İYİ Parti'ye ret

Meral Akşener öncülüğünde kurulan İYİ Parti 1. Olağan Kurultayı öncesi Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) seçmen kütüklerini talep etti. Talebi reddeden YSK, gerekçe olarak seçmen kütüklerinin seçime katılma hakkı kazanan partilere verilmesini gösterdi.

YSK'nın kararına tepki gösteren İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, partilerinin seçime girebilme hakkı kazandığını vurguladı. Çıray'ın konuya ilişkin Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 82 yorum
YSK nin kimlere hizmet ettiğini cümle âlem biliyoruz doğru ve âdil bir karar çıkmaz.
@serkan_kokal_1972 Eğer böyle birşey olursa bu millet affetmeyecektir. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar. Bu sefer sıçratmayacaktır bu Aziz millet. Yeterse yeter. Huzur istiyoruz. Ne demek ya senin gibi düşünmeyen düşman. Yani milletin yarısından çoğu düşman, fetöcü mü. bu hangi vicdana sığar.
@mazag01 işinize gelir gibi oraya buraya cekmryin bizim korkumuz yok gezi fikirliler
ali orgutlemesini tamamladımı
@ali_corumlu_2017 Yani hür irade ortaya çıkmasın. Biz istediğimiz gibi sandıkları sayalımmı demek istediniz kardeş. Peki sen neden korkuyorsun anlamadım. Şu gezi fikrinede anlam veremedim. kendi fikirlerini yaz buraya olurmu sevgili kardeşim. Bizim söylediğimiz herşey demokrasi ve hukuk yönündedir. Bize taraf olan veya olmayan herkes bu vatanın evladıdır ve saygıdeğerdir. Kimseyi siyasi görüşü nedeniyle vatan haini veya fetöcü diye ithamda etmeyiz. Vatan hainleri bellidir ve onları sizlerde çok iyi biliyorsunuz. tamam mı güzel kardeşim.
Mafya Cumhuriyeti.
@mazag01 Serkan kardeş FETÖ cü diye bir şey dememiş ki..! Neden Gocundunuz onu anlayamadım.! Ayrıca Ben HAYIR Diyeceğim der iken siz TERÖRİST ilan ediyordunuz hatırladınız mı..!
@raif_ulusoy_1927 Raif kardeş hatları karıştırdın galiba. o yazı serkan kardeşe destektir. Sen hayır vereceksin diye hakaret edenlerde akp nin karatrolleridir.
korku sarmış birilerini
DALAVEREYLE ENGELLEME TAKTİĞİ NE BAŞVURUYORLAR DEMEKKİ.
@bizedogrugerekli_2017 siz her seye bi ma na BULURSUNUZ CAL DI FELAN GİBİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler