HABER

Yücel Uyar'dan futbolda şike iddialarına yanıt

Eski Samsunspor Teknik Direktörü Yücel Uyar, bir televizyon kanalında yayınlanan programda konu edilen ve 2000-2001 sezonunda oynanan Samsunspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili şike iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kimileri reyting yapmak kimileri birbiriyle uğraşmak adına bu karalamayı yapmışlardır" dedi.

Uyar, yaptığı basın açıklamasında, iddialardan büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, söz konusu iddialarla ilgisi bulunmadığını söyledi. Yaklaşık 25 yıldır futbolun içinde olduğunu ve gerek futbolculuk hayatında, gerekse teknik direktörlük döneminde hiçbir zaman etik dışı bir davranışın içinde olmadığını ifade eden Uyar, bunun da kendisini tanıyan herkes tarafından iyi bilindiğini kaydetti.

Söz konusu iddiaların gerçek dışı olduğunu vurgulayan Uyar, "Bırakın beni, babamı, 7 kuşak nesilden akrabama biri bir lira verdiğini söylesin ben ertesi gün bir daha sahalardan görülmemek üzere ayrılırım" dedi. İddialara konu Fenerbahçe maçı için takımını en iyi şekilde hazırladığını ve motive ettiğini belirten Uyar, o dönemde de bazı çevreler tarafından teşvik primi konusunun gündeme getirildiğini söyledi.

Söylentilere haklılık kazandırmamak için büyük çaba gösterdiklerini anlatan Uyar, kampta disiplinsiz davranışta bulunan İlhan'ı normal şartlarda kadro dışı bırakması gerekirken, davranışına göz yumduklarını belirtti. Uyar, "İlhan o gün ter idmanından önce topu atarak camı kırdı. Benim o gün İlhan'ı kovmam lazımdı. Ben eğer İlhan'ı kadroya almasaydım o zaman da 'İlhan'ı oynatmadı' diyeceklerdi" dedi.

Futboldan yeterince para kazandığı, oynadığı dönemlerde çok iyi rakamlarla transfer yaptığını ve boğazından haram geçmediğini söyleyen Uyar, "Kimileri reyting yapmak, kimileri birbiriyle uğraşmak adına bu karalamayı yapmışlardır" diye konuştu.

Böyle bir konuda açıklama yapmak zorunda kaldığı için hem kendisi hem de takımı adına üzüntü duyduğunu belirten Uyar, U-20 Milli Takımla ilgili kendisine yapılan teklife de değindi.Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in kendisine böyle bir teklifte bulunduğunu da anlatan Uyar, "Ben federasyondaki yöneticilerin ve Fatih hocamın bunlardan etkileneceğini düşünmüyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön