HABER

Yük gemisi batma tehlikesi geçirdi

ATİNA (İHA) - Türk bandıralı yük gemisi, Yunan karasularında batma tehlikesi geçirdi. 4 kişilik mürettebatı bulunan geminin Rodos Adası yakınlarında iken S.O.S sinyali geçtiği ve sinyalin hem Türk, hem de Yunan makamları tarafından alındığı bildirildi.

Yunanistan'da yayın yapan Alfa Televizyonu'nda yer alan son dakika haberine göre, Rodos Adası yakınlarında Türk bandıralı bir gemi batma tehlikesi geçirdi. Prasonisi'nin 16 kilometre kuzeyinde meydana gelen olayda, arıza yapan ve 4 mürettebatı bulunan yük gemisi S.O.S sinyali verdi. Sinyal hem Türk, hem de Yunan makamları tarafından alındı. Bunun üzerine Yunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Super Puma tipi bir helikopter, bölgeye sevk edildi. Resmi tatil olmasına rağmen harekete geçen Yunan makamları, geminin Türk kaptanıyla bağlantı kurdu, ancak kaptan yardım önerisini geri çevirerek, mürettebatı ile birlikte gemiyi terk etmeyi reddetti. Türk denizcilerin, gemide meydana gelen hasarı kendilerinin gidermeye çalışacağı belirtildi.

Öte yandan bölgede 9 bofor hava olduğu ve kurtarma çalışmaları için bu durumun zorlayıcı olduğu kaydedilirken, geminin Yunan karasularını terk etmesine dek Super Puma tipi helikopterin gemiyi takip edeceği bildirildi. Alfa Tv'nin konuya ilişkin yorumları arasında, gemi mürettebatına Türkiye'den 'gemiyi terketmeyin' yönünde bir direktif geldiği ifadeleri yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön