Yüksek kapasiteli bataryalar hayal değil

Pil teknolojisindeki gelişmeler heyecan verici sonuçların ortaya çıkmasının çok uzak olmadığını ortaya koyuyor. Yüksek kapasiteli bataryaya sahip modelleri çok yakında görmeye başlayabiliriz.

Yüksek kapasiteli bataryalar hayal değil

Tüm mobil cihaz kullanıcılarının yaşadığı en ciddi sorunların başında pil performansı geliyor. Artan donanımsal güç, büyüyen ekran ve artan ekran çözünürlükleri, internet erişiminin devamlılığı derken mobil cihazların içindeki piller, günlük ihtiyaçların yoğunluğu karşısında çaresiz kalabiliyor çok zaman.
Bu konuda mevcut teknolojiler ebat olarak bir devrim niteliğinde yapıya henüz kavuşmadı belki ancak boyutlar da yavaş yavaş küçülüp inceliyor. Tasarım kaygıları pil kapasitelerini direkt olarak vuran bir handikap belki ancak yakın süreçte tatminkar sonuçlara sahip mobil cihazlar görmeye başlayabiliriz.
Motorola Droid MAXX 3500mAh kapasiteli bataryası ile heyecan yaratmıştı ve etkili bir performans sergilemişti. Bu noktada öncü bir model olarak kabul edebileceğimiz cihaza çok yakında yenileri eklenecek.

Özellikle Çin merkezli geliştiricilerin ürettikleri yerel cihazlarda 5000mAh sınırını zorlaması, beklentilerin yükselmesine yol açtı. Birkaç sene öncesine kadar 1500mAh kapasiteli akıllı telefonlar ortalamayı temsil ederken şimdilerde 2500mAh zorlanıyor ve hatta aşılıyor. Tahminler 2014 yılı içinde 5000mAh kapasiteli pile sahip akıllı telefonların gelebileceği yönünde. Elbette ki bu bir varsayım ancak ihtiyaçlar ölçüsünde bir gereklilik olarak da görülebilir. Anlaşılan o ki ilerleyen süreçte pil performansı anlamında da tatminkar cihazlar ile karşılaşmaya başlayacağız.

Blackberry Z30, Z10 ve Q5 İlk defa Bir Arada Görüntülendi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler