HABER

Yüksek Kurul terör suçlularının iadesini görüştü

Ankara (AA)- Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında, terörle mücadelede, devletin tüm kurumlarının çalışmalarını iş birliği anlayışı içerisinde ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğinin bir kez daha vurgulandığı bildirildi.

Terörle Mücadele Yüksek Kurulunun bugünkü toplantısına ilişkin Başbakanlıktan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 17 Ekim 2007 tarihli Kararı ve söz konusu Karara dayanarak, Bakanlar Kurulunun, Türk Silahlı Kuvvetlerini sınır ötesi harekat konusunda yetkilendirmesi sonrasında, terörle mücadele çerçevesinde sürdürülen faaliyetler ile önümüzdeki dönemde alınması gereken ilave önlemler ve yöntemler görüşülmüş, yurt dışındaki
terör suçlularının ülkemize iadesi konusunda karşılaşılan sorunlar, yürütülmekte olan çalışmalar ve kaydedilen gelişmeler değerlendirilmiş, terörle mücadele kapsamında yürütülen hukuki, idari, ekonomik ve sosyal tedbirlerin uygulanma durumu bir kez daha gözden geçirilmiştir. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, terörle mücadelede Devletimizin tüm kurumlarının çalışmalarını iş birliği anlayışı içerisinde ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceği bir kez daha vurgulanmıştır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön