Yüksekova'daki Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Demokratik Toplum Partisi (DTP) İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen izinsiz Nevruz kutlamalarına polis müdahale etti.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

DTP İlçe Başkanlığı önünde toplanan kalabalık, Hakkari bağımsız milletvekili Hamit Geylani'nin yaptığı basın açıklamasının ardından ateş yakarak slogan attı. İkazlara rağmen dağılmayan kalabalığa polis müdahale etti. Polis ile göstericiler arasında çıkan arbede, mahalle aralarına sıçradı. Polisin müdahale ettiği kalabalık, gruplar halinde Cumhuriyet ve Güngören Mahallesi'nde yasa dışı eylem yaptı. Kalabalık grup, mahallelerde barikat kurarak müdahale etmek isteyen polisi taşladı.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

Olayların yatıştırmaya çalışan polis güçlerine Mehmetçik'te destek verdi.

İlçe merkezinin değişik bölgelerine dağılarak eylemlerini sürdüren göstericiler polisi taş yağmuruna tutarken, askerler takviye birlik olarak ilçe merkezine 4 ayrı koldan girdi. Marş söyleyerek şehir merkezine giren Mehmetçik, göstericileri dağıtmaya başladı. Polis ile müşterek hareket eden askerler göstericiler tarafından yakılan ateşleri söndürdü.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

Olaylar esnasında ağır yaralanan bir kişi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İlçe merkezinin değişik bölgelerinde göstericiler yollara barikat kurup polisi taşlarken, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale edilen gruplar ile güvenlik kuvvetleri arasında başlayan kovalamaca tüm hızıyla devam ediyor.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

NEVRUZ KUTLAMASINDA ÖCALAN POSTERLERİ
Antalya'da, DTP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Nevruz kutlamalarında, terörist Abdullah Öcalan posterleri açıldı.

Antalya'da DTP tarafından 12 Eylül koruluğunda Nevruz Bayramı kutlamaları düzenlendi. Polisin geniş güvenlik önlemleri altında yapılan kutlamalarda, alana girenler terör örgütü PKK lehine sloganlar attı. Sözde Kürdistan bayrağı ve terörist Abdullah Öcalan'ın posterlerini açan grup üyelerine polisin müdahalede bulunmaması dikkat çekti.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

*

İSTANBUL'DA NEVRUZ KUTLAMALARI BAŞLADI
Zeytinburnu Kazlıçeşme'de DTP İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği Nevruz kutlamaları başladı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı alanda toplananlar halay çekerek Nevruz'u kutluyor.

DTP Genel Başkan Yardımcısı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna, DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy'un yanı sıra Emek Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel'in de katıldığı kutlama programı için alana gelenler polis kontrolünden geçirildi.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

HAKKARİ ESNAFI İŞ YERLERİNİ AÇAMADI
Hakkari'de önceki günden itibaren devam eden Nevruz gerginliği nedeniyle esnaf korkudan kepenk kapattı.

Önceki gün olduğu gibi bugün de esnaf iş yerlerini açmadı. Esnafın iş yerlerini açmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, ev ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını söyledi. Vatandaşlar şehir merkezindeki olayların bir an evvel son bulması gerektiğini ve çarşı içindeki güvenlik önlemlerinin kaldırılarak iş yerlerinin açılmasını beklediklerini ifade etti.

Hakkari Valiliği'nden nevruz açıklaması

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler