HABER

Yunanistan'da gazeteciler bir günlük greve gidiyor 

Atina - Yunanistan'da basın-yayın organları çalışanlarının, hükümetin, çeşitli meslek kuruluşlarının oluşturduğu 155 emeklilik fonunu, yeni bir yasal düzenlemeyle 5 fonun çatısı altında toplamayı hedefleyen sosyal güvenlik reformu girişimini protesto etmek amacıyla yarın 24 saatlik greve gidecekleri bildirildi.

Grev nedeniyle basın toplantıları ve benzeri etkinlikler iptal edilirken, kamu ve özel televizyon kanalları, radyo istasyonları ve haber ajanslarının haber yayınlarını durduracakları kaydedildi.

Basın-yayın organları çalışanlarının 20 Aralık Perşembe günü de 12.00-15.00 saatleri arasında iş durdurma eylemine gidecekleri belirtildi. Yunanistan'da gazeteciler, 27 Kasımda 24 saatlik greve gitmiş, 12 Aralıkta da tüm çalışanların katılımıyla 24 saatlik genel grev yapılmıştı.

Bu arada Atina ile Pire kentlerinin de içinde bulunduğu Atika bölgesindeki devlet hastanelerinde çalışan doktorların da 24 saat saatlik greve gitme kararı almalarıyla hastanelerde yalnızca güvenlik ve acil yardım birimlerinin görev yapacağı, eczanelerinse kapalı olacağı kaydedildi.

Mühendislerin de gittiği greve avukatların da katılmasıyla mahkemelerin ülke genelinde kapalı kalacağı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön