Türkiye sınır dışı etti Yunanistan kabul etmedi! DEAŞ'lı iki gündür tampon bölgede bekliyor

Türkiye'nin Suriye'de yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nda yakalayarak dün Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'ndan sınır dışı ettiği ancak Yunanistan'ın kabul etmediği DEAŞ'lı Muhammad Darwis B. (39), iki ülke arasındaki tampon bölgede bekleyişini sürdürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Suriye'de yürütülen Barış Pınarı Harekatı sırasında yakalanan DEAŞ'lı Muhammad Darwis B., tutulduğu İstanbul Göç İdaresi'nden dün sınır dışı edilmek üzere Edirne'ye getirildi.

SINIR DIŞI EDİLDİ

Ürdün uyruklu ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olduğu iddia edilen DEAŞ'lı terörist, Pazarkule Sınır Kapısı'ndan Yunanistan'a sınır dışı edildi.

YUNANİSTAN KABUL ETMEDİ

Ancak karşıdaki Kastanies Sınır Kapısı'ndaki Yunanlı görevliler, teröristi kabul etmeyerek yaya olarak geri gönderdi. Türkiye'nin de kabul etmediği Muhammad Darwis B., iki ülke arasındaki tampon bölgede kaldı.

'ÜLKEYE GİREMEZ' DAMGASI'

İddiaya göre, DEAŞ'lı terörist akşam saatlerinde Yunanistan'a giriş yapmak için ikinci kez Kastanies Sınır Kapısı'na gitti. Yunanlı görevliler ise bu kez teröristin pasaportuna 'ülkeye giremez damgası' vurdu.

TAMPON BÖLGEDE 2. GÜN

Tampon bölgede bekleyen DEAŞ'lı, gece yarısı Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki görevliler tarafından alındı. Geceyi bir araçta geçirmesi sağlanan ve yiyecek ile içecek ihtiyacı karşılanan DEAŞ'lı, sabah saatlerinde tampon bölgeye konuldu.

SINIR KAPISININ ÖNÜNDE ARAÇLI ÖNLEM ALINDI

Muhammad Darwis B.'nin buradaki bekleyişi sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki güvenlik önlemleri artırıldı. Sınır kapısının önü resmi ve sivil araçlar çekilerek kapatıldı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
fetöcü olsa hemen alınırsınız
kendine o bölgede devlet kur la
Allah iyiliğini versin emi. Ne güldüm be.
Kendi teröristleri illaki kabul edecekler. 1000 kişi gönderin bakın nasıl tutuşacaklar.
Bunlar bir zamanlar AKP nin öfkeli gençler diye zararsız olarak nitelediği kişiler değil mi ?
adam amerikalı zaten yunanistanla ne alakası var
@kurt_ahmet_1971 onların oldugunu sen nereden biliyorsun isim listesinimi yaptın
@kurt_ahmet_1971 Tamam işte oradan yavaş yavaş Amerikaya gider işte.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler