HABER

Yurtdışına çıkış yasağı kaldırıldı

KİLİS (İHA) - Kamuoyunda "Paraşüt Operasyonu" olarak bilinen, hayali ihracat ve ithalata yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonun ardından, "toplu kaçakçılık" ve "Gümrük Yasası'na muhalefet etmek" suçundan yargılanan Gaziantepli işadamı Yasin Altınbaş'ın yurtdışına çıkış yasağı ile fabrika ve şirketleri üzerindeki tedbir kararı kalktı.

Kilis Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 98 sanıklı duruşmada, tutuksuz sanık işadamı Yasin Altınbaş ile şirket çalışanı ve gümrük memuru 30 sanık hazır bulundu.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Altınbaş'ın avukatları, müvekkillerinin mağdur olduğunu belirterek, fabrika ve şirketleri üzerine daha önce Kilis Ağır Ceza Mahkemesi'nce konulan tedbir kararı ve müvekkillerinin yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, talebe olumlu karşılık verirerek tedbir ve yurtdışına çıkış yasağını kaldırdı. Mahkeme ayrıca, Yasin Altınbaş'ın duruşmalardan vareste tutulmasına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

2000 yılında gerçekleştirilen "Paraşüt Operasyonu"nun ardından Adana 1 No'lu DGM'de, 28 sanıkla birlikte "cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" suçundan da yargılanan işadamı Yasin Altınbaş, 2 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırılmış, bu cezası Yargıtay 6. Ceza Dairesi tarafından onaylanmıştı. Altınbaş, cezaevinde yattığı günler göz önünde bulundurularak tahliye edilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön