HABER

Yurtta hava durumu

İSTANBUL (İHA) - Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile ilk saatlerde Kuzey Ege yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

Yağışlar Karadeniz'de yer yer etkili olmak üzere, Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde biraz azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Türkiye'ye kıyı denizlerden Doğu Karadeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor. Karadeniz ve Marmara çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, diğer denizler parçalı az bulutlu geçecek. Görüş uzaklığı 10 kilometre, yağış anında 2-4 kilometre dolayında olacak. Rüzgar, Doğu Karadeniz günbatısı ve karayel, Batı Karadeniz yıldız ve poyraz, açıkları karayel, Kuzey Ege, Marmara ve Doğu Akdeniz gündoğusu ve poyraz, Güney Ege ve Batı Akdeniz yıldız ve karayelden 2-4, Kuzey Ege ve Marmara yer yer 5, Karadeniz yer yer 6, Doğu Karadeniz'in batısı yer yer 7 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliği 1-1.5 metre, Kuzey Ege yer yer 2 metre, Karadeniz yer yer 2.5 metre, Doğu Karadeniz'in batısı yer yer 3.5 metre dolayında olacak.

Son meteorolojik verilere göre bazı illerde havu durumunun şöyle olması bekleniyor:

Ankara: Kar yağışlı, 0.
İstanbul: Yağmurlu, akşam saatlerinde kar yağışlı, 7.
İzmir: İlk saatlerde yağmurlu, 14.
Samsun: Karla karışık yağmurlu, 7.
Erzurum: Kar yağışlı, -11.
Diyarbakır: Bulutlu, 1.
Trabzon: Karla karışık yağmurlu, 7.
Adana: Bulutlu,12.
Antalya: Bulutlu, 16.
Hatay; Bulutlu,12.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön