HABER

Yurtta hava tahmini

İSTANBUL (İHA) - Yurdun batı kesimlerinin çok bulutlu, Batı Akdeniz ile öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'nin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde sis görülecek. Rüzgar; akşam saatlerinden sonra Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, yurdun kuzeybatı kesimlerde biraz artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra kuzeybatı kesimlerde kuvvetli olarak esecek. Bazı illerin beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde tahmin ediliyor:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu (Sabah saatlerinde il genelinde sis görülecek) 12
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu (Sabah saatlerinde il genelinde sis görülecek. Rüzgar; akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek) 16
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15
Adana: Parçalı bulutlu 20
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 17
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 18
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 15
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu (Sabah saatlerinde don olayı ile birlikte sis görülecek) 6
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 12

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön