HABER

Yurtta kış eğitimi engelliyor

Yurtta devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, kentte devam eden kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle merkez ilçe ve bağlı beldelerdeki taşımalı eğitim-öğretim yapılan okullarda eğitime bugün ara verildiğini söyledi.

Girgin, diğer okullarda ise eğitim-öğretime devam edildiğini kaydetti.

Erzincan'ın Kemaliye İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ve köylerdeki ilköğretim okulları ve liselerde eğitime 1 gün ara verildi.

Eğitim ve öğretime yarın devam edileceği kaydedildi.

Kayseri'de de İl Sağlık Kurulu'nun aldığı kararla merkez ilçeler Kocasinan, Melikgazi, Hacılar, Talas ve İncesu İlçeleri'nde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Kayseri'de dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kayseri Havaalanı'ndaki kar yağışı nedeniyle uçak seferleri yapılamadı. THY ile Onur Havayolları'nın İstanbul-Kayseri arasındaki sabah seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Kar yağışı nedeniyle Kayseri-Ankara, Kayseri-Adana, Kayseri-Sivas ve Kayseri-Malatya karayollarında trafik kontrollü olarak sağlanıyor ve sürücüler yavaş seyretmeleri konusunda uyarılıyor.

Kar yağışı nedeniyle il genelinde 177 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalar sürüyor. Kayseri-Erciyes ve Erciyes-Develi karayollarında araçların zincirsiz yola devam etmelerine izin verilmiyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kent merkezindeki kar kalınlığı 12 santimetreye ulaştı. Kar yağışının yarına kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler