Yürürken bile bırakamıyorlar!

Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar, yolda yürürken dahi ellerden eksik olmuyor. Kullanım yaşının 6, oynama yaşının 2’ye düştüğü akıllı telefonlar konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, telefona bağımlı bir toplum haline gelindiğini ve aşırı telefon kullanımının çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirdiğini kaydetti.

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar, hayatın her alanına girdi. Binlerce özelliği bulunan cihazlar, hayatı kolaylaştırdığı kadar olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Birçok alanda insan işlerini hızlandıran, veri depolamayı kolaylaştıran telefonlar, gerek oyun gerekse sosyal medya yönüyle insanları kendine bağımlı hale getirdi. Ev ve iş yerlerinde ellerden düşmeyen akıllı telefonlar, trafikte ve yolda yürürken de insanların eline yapıştı. Trafikte telefon kullanımından dolayı meydana gelen trafik kazaları sayısı artarken, kaldırımlarda yürürken telefona bakıp karşısından gelene ya da önündeki bir engele çarpan insanlar oluştu.

'Oynama yaşı 2'ye, kullanım yaşı 6'ya düştü'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Japonlar bile akıllı telefon fazla kullanmıyor, zararlarını biliyorlar ama biz çok akıllıyız ya teknoloji olarak da japonlardan çok ileriyiz ya ! ayranımız yok içmeye ama akıllı telefonumuz var!
Abartılı fiyatlara alınmadığı ve bağımlı şekilde kullanılmadığı sürece akıllı telefon gerekli ve güzel bir teknolojik cihaz.
adam açlıktan nefesi kokuyor borç harc edip gidiyo 5000 tlye telefon alıyor
Ben çok mutluyum,telefon olmazsa uykum gelmiyor
Görüntüler hep Denizliden :))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler