HABER

Yusuf Şimşek: "Kadıköy'e heykelim dikilirdi"

Denizlispor kaptanı Yusuf Şimşek, "Fenerbahçe'de oynadığım dönemde Alex gibi serbest oynatılsaydım, Kadıköy'e heykelim dikilirdi" dedi.

Denizli'de bir yerel televizyonda yayınlanan programa katılan Denizlispor'un kaptanı Yusuf Şimşek, ilginç açıklamalarda bulundu. Denizlispor'un başarısında takımda oynayan her futbolcudan, kulüpte çalışan tüm personele kadar herkesin payı olduğunu belirten Şimşek, "Maçlarda yapılan tezahürat beni olumlu motive ediyor. Bunun diğer arkadaşlarıma da yapılmasını istiyorum. Eğer sahada alkışlanan bir Yusuf Şimşek varsa, bunda eşimin, çocuğumun, yöneticilerin ve tesislerde çalışan tüm personelin hakkı var. Bugün Yusuf, bu başarıyı yakaladıysa onların payı çok büyüktür" diye konuştu.

Denizlispor'u çok sevdiğini ve Denizli'nin kendi hayatı için önemli bir yeri olduğu belirten Şimşek, "Denizli de beni çok seviyor. Bu sevgiye layık olmaya çalışıyorum. Ben burada mutluyum. Denizlispor için her şeyi yaparım" ifadelerini kullandı.

Hafta sonunda karşılaşacakları Vestel Manisaspor maçını mutlaka kazanarak ilk yarıyı moralli kapatmak istediklerini belirten Yusuf Şimşek, taraftarlara da centilmenlik çağrısında bulundu. Vestel Manisaspor maçında taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı: "Geçmiş yıllarda Denizlispor'a hizmet eden, teknik direktör Ersun Yanal ile futbolcular Ümit Bozkurt, Burak ve Güven'e küfredecekler maça gelmesin"

Yusuf Şimşek, "Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanan derbilerde futbolcuların nasıl bir duygu yaşadığı" sorusuna ise şöyle karşılık verdi: "Dünyada her futbolcuya nasip olmayan bir duygu. Bunu diğer arkadaşlarımın da yaşamasını isterim. Ben Fenerbahçe'de oynadığım dönemde Alex gibi serbest oynatılsaydım, Kadıköy'e heykelim dikilirdi."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler