SPOR

CANLI

Yusuf Şimşek'ten Karşıyaka taraftarına şok hareket!

Karşıyaka teknik direktörü Yusuf Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında kendi takımının taraftarlarıyla tartıştıktan sonra el hareketi yaptı.

Yusuf Şimşek'ten Karşıyaka taraftarına şok hareket!

Maddi sıkıntılar ve ligde alınan kötü sonuçlar nedeniyle zor günler geçiren Karşıyaka'da, teknik direktör Yusuf Şimşek ile taraftarların arasında da büyük bir gerilim yaşanıyor. İzmir temsilcisinin Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u ağırladığı maçta futbol sahalarında enden görülen bir olay gerçekleşti.

Karşıyaka taraftarlarının mücadelenin başından itibaren teknik direktör Yusuf Şimşek'i protesto etmesi, genç çalıştırının sabrını taşırdı. Maç içinde sık sık taraftarlarla tartışan ve eleştirilere daha fazla dayanamayan Şimşek, kendi takımının taraftarlarına yaptığı el hareketiyle görenleri şok etti! 41 yaşındaki teknik adamın bu hareketine Karşıyakalı taraftarların ve kulüp yönetiminin nasıl bir tepki vereceği ise tam bir merak konusu oldu...

Ümit Özat, Ankaragücü'nden istifa etmişti

Daha önce buna benzer bir olay ise 2010-11 sezonunda Ankaragücü teknik direktörü Ümit Özat ile kulüp taraftarları arasında yaşanmıştı. Benzer bir şekilde taraftarlarla sık sık tartışan Özat, önce tribünlere yumruk hareketi yapmış, ardından sahaya girip koşarak kendisine saldıran bir Anragücülü taraftara ise yumruk atmıştı.

Bu olay sonrasında kulüp yönetimiyle görüşüp istifa etme kararı alan Özat'a, Türkiye Futbol Federasyonu da "Sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle 3 maç ceza vermişti.

Yusuf Şimşek'ten el hareketi açıklaması: "O hareketi küfredenlere yaptım"

Karşıyaka'nın, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile 1-1 berabere kaldığı maçta taraftarla tartışan ve el hareketi yapan Yusuf Şimşek, sinirlerine hakim olamadığını ifade ederek, "Kafamdan ayrılmak geçiyor" dedi.

PTT 1'inci Lig'de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile evinde 1-1 berabere kalan son sıradaki Karşıyaka'da maçın ilk yarısında bir grup taraftara yaptığı el hareketi, tartışma yaratan teknik direktör Yusuf Şimşek, geleceği konusunda karar aşamasında olduğunu söyledi.

Yönetimle görüşeceğini dile getiren Şimşek, "Yaptığımın savunulur bir tarafı yok. Yapmamam gereken o hareketi, camiamıza, taraftarımıza değil, sadece bir anlık tepkiyle, sürekli küfreden birkaç kişiye yaptım. Bu kişiler dışındaki tüm taraftarımızdan, camiadan, yönetimden özür diliyorum ama ben buraya küfür yemeye gelmedim" dedi.

"SİNİRLERİME HAKİM OLAMADIM"

"O grup henüz maç bile başlamadan bana ve oyuncularıma küfretmeye başladı" diyen Yusuf Şimşek, şöyle devam etti:

"Son sıradayız. Bulunduğumuz yerden kurtulmak için hepimiz kazanmak istiyoruz ve gerginiz. Henüz ilk yarıda karşılaşma golsüz devam ederken bana ve Çağlar'a küfredilince sinirlerime hakim olamadım, o hareketi yaptım. Öne geçtik, Gökhan gol kaçırınca bu kez ona küfürler başladı. Kimse o pozisyonda Gökhan kadar çok gol atmayı isteyemez. Müsabaka bittikten sonra istedikleri kadar tepki göstersinler. Küfür yemek işimizin bir gerçeği ama benim de ailem, çocuklarım var. Henüz maç oynanırken teknik direktöre, oyunculara küfretmek takıma destek olmak değil."

"ELİMDE SENETLER VAR"

Karşıyaka'yı sevdiği için görevi kabul ettiğini sözlerine ekleyen Yusuf Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Defalarca söyledim. Ben geçen sezon Karşıyaka'dan ayrılıp Antalyaspor'a para için gitmedim. Ayrılırken de para talep etmedim. Hala geçen yıldan alacağım var ama başkaları gibi kulübü icraya vermedim. Bu sezon da Süper Lig'den PTT 1'inci Lig'in son sırasındaki takıma para için gelmedim. Evet elimde Erdal Acar'ın verdiği senetler var ama hiçbirini işleme koymadım. Görev yaptığım 2 ay boyunca kulüpten yalnız 3000 TL prim aldım. Zor zamanda ateşten gömlek giydiğim için takdir edilmeyi beklerken küfür yedim. Bu böyle devam edemez. Kafamdan ayrılmak geçiyor."

FATİH DİNİZ'DEN TEPKİ

Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında taraftarlarla gerginlik yaşayan Yusuf Şimşek'le görüşerek yaptığı el hareketine tepki gösterdi. Olayı Yusuf Şimşek'ten de dinlediğini belirten Başkan Diniz, şunları söyledi:

"Sakin olması gerektiğini söyledim. Maç içinde oyuncularını korumak istemesi doğal ancak mesleği bu ve ne yazık ki futbolda istemesek de tribünden küfür oluyor. Tepkilere bu şekilde karşılık vermemesi gerekiyor. Taraftar bana da küfrediyor ama yanıt vermiyorum. Yusuf Şimşek'le yönetim olarak bir araya gelip görüşeceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler