HABER

Yüz yüze eğitimle ilgili Bakan Selçuk 81 ilin Milli Eğitim Müdürü ile görüştü

Yüz yüze eğitimle ilgili Bakan Selçuk 81 ilin Milli Eğitim Müdürü ile görüştü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarıyla ilgili 81 ilin Milli Eğitim Müdürü ile görüştü. Bakan Selçuk, dezenfeksiyon ve günlük temizlik için ihtiyaç duyulan malzemelerin temini noktasında, meslek liselerinin üretim altyapısının yeterli düzeyde olduğuna dikkat çekerek, okul yönetimleriyle bu alandaki koordinasyonun güçlendirilmesi talimatını verdi.

Okullarda yüz yüze eğitim, ilk aşamada anaokulu ve ilkokul birinci sınıf düzeyinde 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime başlangıç hazırlıklarıyla ilgili basın açıklaması öncesinde, 81 il müdürüyle bu kez sahadaki son durumu değerlendirdi.

Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in, il müdürlerini yüz yüze eğitimin uygulamasına ilişkin belirlenen usûl ve esaslar konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmesiyle başlayan video konferansta, hazırlıklara ilişkin tüm detaylar paylaşıldı ve belirlenen plan çerçevesinde hazırlıkların en kısa sürede tamamlanması istendi.

BAKAN SELÇUK TALİMAT VERDİ

'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'nun uygulanmasıyla ilgili denetim çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda, dezenfeksiyon ve günlük hijyen için ihtiyaç duyulan malzemelerin temini konusunda da bilgilendirme yapıldı. Meslek liselerinin, dezenfektan ve ihtiyaç duyulan hijyen ürünlerinin üretimi noktasında okulların ihtiyacını karşılamaya hazır olduğuna dikkat çeken Bakan Selçuk, okul yönetimleriyle bu konudaki koordinasyonun güçlendirilmesi ve anlık çözüm mekanizmalarıyla gerekli kontrollerin yapılması talimatını verdi. 2 bin denetmen ile devam eden okul denetimleri ve 'Okulum Temiz Belgesi' belgelendirme süreçleriyle ilgili de bilgi alan Bakan Selçuk, okul yöneticilerinin bu konudaki fedakâr ve özverili çalışmalarının desteklenmesi için saha iletişiminin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

UZAKTAN EĞİTİM YAPILAN ÇALIŞMALAR

Bakan Selçuk'un 81 ilin milli eğitim müdürüyle gerçekleştirdiği video konferansta, devam eden uzaktan eğitim çalışmaları da ele alındı

Erişim güçlüğü yaşayan öğrencilere ulaşmak için köylere ve en uzak mezralara kadar ulaşan il ve ilçe yöneticilerine teşekkür eden Bakan Selçuk, en yakın EBA Destek Noktası'na ulaşım için ihtiyaç duyan öğrencilerin ve ailelerin bire bir iletişimle bilgilendirilmesini istedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
bence açılmamalı sıkıntılı süreç
Neden millet parklarda bahçelerde gezsin tatilini yapsın, insanlar çalışsın çalışan anneleri babaları düşünen kimse yok malesef açılsın okullar asıl gece kulüpleri parti yapılan yerler düğün salonları kapatılsın eğitim öğretim durmasın
@aonur_1980 İki yanlış bir doğru etmez! Onların açık olmasını savunan çok fazla insan zaten yok. Ancak, okulların açık olması da doğru olmaz. Her ikisi de muadil ölçüde yanlışlık teşkil ediyor. En azından şimdilik!
@kasikkutlu_1976 2015 senesinde yer alan bir habere göre, Uludağ Üniversitesi rektörü, açıköğretim fakültesi kurmak istediklerini ifade etmiş. Gerekçeleri ise, akademisyenliği sevilmeyen bir meslek olduğu, akademisyenin üzerindeki yükün hafifletilmesi, okulun kotasının en iyi şekilde kullanılması. Rektör, fark eden bir şey olmadığını, aynı hocanın derslerini okuyarak alacaklarını ifade etmiş. Çok mantıklı buldum rektör beyin fikirlerini. Birtakım kalıplar mevcut. Bunları asmak zor oluyor. Açık ya da uzak formların güçlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunları, klas yapmak için uğraşmak gerekir!
Okullar açilacak ama daha öğretmen yok Muş vali adil yazarda.
Bu acele neyin acelesi ?
2. dalgaya tarih verildi
Geri Dön