Zabıta ekipleri kantin denetimlerini sürdürüyor

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tatil sonrası bölgede bulunan yaklaşık 150 okul kantininde denetimlerini sürdürüyor.Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihlerine, ambalajlarının hasar görmemiş olmasına ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına bakılan kontrollerde, ayrıca kantinde çalışanların eldiven, maske ve bone takmaları konusuna dikkat çekildi.

Zabıta ekipleri kantin denetimlerini sürdürüyor

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tatil sonrası bölgede bulunan yaklaşık 150 okul kantininde denetimlerini sürdürüyor.
Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihlerine, ambalajlarının hasar görmemiş olmasına ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına bakılan kontrollerde, ayrıca kantinde çalışanların eldiven, maske ve bone takmaları konusuna dikkat çekildi. Denetimler sırasında kantin çalışanlarına konunun hassasiyeti ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Konuyla ilgili Zabıta Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler;
"Çocuklarımızın sağlığı bizim için önemli. Kantin denetimlerimiz aralıksız sürecek. Kontrollerde yasal düzenlemeler ve yönetmelikler göz önünde bulunduruluyor. Denetimlerde okul kantinlerinin temiz ve hijyenik olduğunu görüyoruz. İşletme sahiplerinin duyarlı davranışları bizleri çok memnun etti."

Zabıta ekipleri kantin denetimlerini sürdürüyor

Zabıta ekipleri kantin denetimlerini sürdürüyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Birisi bu denetime gelen sözde denetimciere gida denetimine gelmissiniz ama ne kafanizda bone nede elinizde eldiven var demeyi unutmuş
Cezai işlem uygulama yetkisi bile olmayan zabiıta kantin denetliyor.
Diğer Haberler