HABER

Zabıtadan çadır operasyonu

Antakya Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle çeşitli il ve ilçelerden Hatay'a gelerek dilencilik yaptıkları iddia edilen ailelerin çadırlarını söküp, eşyalarını kamyonlarla şehir dışına taşıdı.

Zabıtadan çadır operasyonu

Zabıta ekipleri ve polis, dilencilik yaptıklarını tespit edilen yaklaşık 10 ailenin Haraparası mevkiindeki çadırlarını sökmek için operasyon düzenledi. Operasyon sırasında çadırları sökülen aileler, "Afganlar'a yer verdiler, biz Yunan mıyız? Nereye gidelim? Çoluğumuz, çocuğumuz hırsız mı olsun, polis mi öldürsün?" diyerek tepki gösterdi.

GERGİNLİK SÖZLÜ TARTIŞMAYLA DEVAM ETTİ

Zabıta ekipleri, çadırların içerisindeki eşyaları tek tek bir kamyona yüklerken, sahipleri de çadırdaki bazı eşyalarını kurtarmaya çalıştı. Zabıta ekipleriyle çadır sahipleri arasındaki gerginlik, sözlü tartışmalarla devam etti.

Zabıta Başkomiseri Mehmet Ali Ceyeran, bu kişilerin Gaziantep, Osmaniye ile Hatay'ın çeşitli ilçelerinden geldiklerini, hırsızlık ve dilencilik yaparak vatandaşların huzurunu kaçırdıklarını söyledi. Daha önce de defalarca dilencilerin şehir dışına çıkarıldığını söyleyen Ceyeran, "Çadırları biz söküyoruz, onlar tekrar kuruyor. Fakat ne olursa olsun bunların vatandaşın huzurunu kaçırmalarına izin vermeyeceğiz" dedi.

İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler