Zabıtadan 'U' dönüşü nöbeti

Resmi kurumların bulunduğu bölgedeki dört kavşakta U dönüşü yasaklandı ve her kavşak için bir zabıta görevlendirdi.

Gaziantep'te kent trafiğinin rahatlatılması için Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile resmi kurumların bulunduğu bölgedeki dört kavşakta U dönüşü yasaklandı ve her kavşak için bir zabıta görevlendirdi.

Yeni başlanan uygulamada aksaklık yaşanmaması için trafik zabıta ekipleri kavşaklarda nöbet tutuyor ve sürücüleri uygulama konusunda uyarıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile şehir içinde trafik akışının sağlıklı ilerlemesi amacıyla Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Maliye ve Müze Müdürlüğü önündeki kavşaklarda ’U’ dönüşü yapılması yasaklandı. Kararın uygulanmaya başlanmasının ardından aksaklık yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de 4 kavşakta beklemeye başladı.

U dönüşünün yasaklandığını belirten afiş ve tabelalar ile sürücülerin uyarıldığı kavşaklarda nöbet tutan zabıtalar, dikkatsiz sürücüleri uyarırken, uyarıya aldırış etmeyen sürücülerin araçlarının plakasını ise not ederek ceza yazılması için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne veriyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
İstanbul'da polisleri denetlemek için de polis görevlendirsinler 1 tanesi trafik kurallarını bilmiyor inip bir şey diyebilen de yok tabi . En sağdan en sola dalıyor sinyalsiz.
Zabıtanın yetkisi var mı yoksa canı sıkılan istediğine istediğini mi yaptırıyor
evet bu geri kalmışlık bizim antepte yaşanıyor
SIRF ANTEP.DE DEĞİL MANİSA.DA ZABITA ARAÇLARI DÖNÜŞ YASAĞIIN.DAN KENDİLERİ DÖNÜYOR MALESEF
zabıta görev ve selahiyet kanunu nu bir okusanız şaşarsınız.adamların değil trafik,evinin içine kadar karışma yetkileri var.fekat yetkiyi kullanma konusunda siyasi nedenlerden dolayı sıkıntı var.son düzenleme (2 veya 3 yıldan fazla oluyor)ile zabıtaya ceza kesme yetkisi verildi(zaten vardı ama uygulamada yoktu)benden demesi .zabıtaya dikkat!!!
Diğer Haberler