Zap Deresi'nde kaybolan 4 kişi bulunamıyor

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'de Zap deresine uçan araçta bulunan 4 kişi için yapılan arama kurtarma çalışmaları ikinci gününde de sonuç vermedi.

Bir kişinin yaralı kurtulduğu 4 kişinin ise halen kayıp olduğu kaza, önceki gün akşam 19.00 sıralarında şehirden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Çukurca Karayolu üzerindeki Cemko ve Zap dinlenme tesisleri yakınlarında meydana gelmişti. Şırnak'tan Hakkari istikametine gelmekte olan ve sürücüsü belirlenemeyen 73 AL 599 plakalı otomobil virajı alamayarak Zap deresine uçmuş, araçtan atlayarak sağ kurtulan Eşref Ediş isimli vatandaş jandarma ekipleri tarafından yaralı kurtarılarak Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılırken M. Kadri Zeyrek, Şahin Tatar, Fehmi Uslu ile Tatar Engin, Zap deresinde kaybolmuştu.

Suda kaybolan araçtaki 4 kişinin bulunması için bugün sabah saatlerinde yeniden bir arama kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalara İl Sivil Savunma Müdürlüğü'nden 7 kişilik arama ve kurtarma ekibi, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile kaybolanların yakınları ile çevredeki köylülerde yaşayanlar destek veriyor. Suyun aşırı derecede kabarık olması nedeniyle İl Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri suya giremediler.

Bazı vatandaşlar ise ellerindeki uzun çubuklar cesetleri aramaya çalıştılar. Yapılan tüm aramalarına rağmen halen ne araç ne de kayıp olan 4 kişiye rastlandı. Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki Zap deresi yakınlarında evleri bulunan bazı köyleri suda giden bazı cesetler gördüklerini iddia etmeleri üzerine çalışmalar Çukurca ilçesi yakınlarına kadar kaydırıldı.

İl Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilileri ise, suyun çok tehlikeli olduğunu, içine girerek arama yapmanın kesinlikle mümkün olmadığını belirterek, arama ve kurtarma ekibini geçici bir süre için geri çektiklerini belirttiler.