'Zarrab öldürülecek o kesin! Peki ya sonrası?'

Reza Zarrab'la ilgili bir çarpıcı iddia da Gazeteci Sevilay Yılman'dan geldi. Reza Zarrab'ın ABD'ye gidişinin tamamen bir kurgu olduğunu belirten Yılman, "Bir gün beyazperdeye aktarılırsa bu hikâyenin en seksi, ilgi çekecek tarafı da bu kısmı olacak. Çünkü eğer iddialar doğru ise yeni yılda yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık! İtirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürülecek Zarrab" dedi.

'Zarrab öldürülecek o kesin! Peki ya sonrası?'

Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın, 'Zarrab öldürülecek o kesin! Peki ya sonrası?' başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

DİSNEYLAND’I GÖRMEYE GİTME ARZUSU FALAN HEPSİ BİR KURGUYDU

Adım gibi eminim bir gün bu hikâyenin kitabı yazılacak, hatta filmi çekilecek... Buna değer de zira gerçekten de İranlı işadamı Reza Zarrab’ın hayat hikâyesi çok acayip bir noktaya evrildi. Ama bu acayiplikten kastım Zarrab’ın yargılandığı davada itirafçı falan olması değil. Ben bu durumu hiç acayip bulmuyorum; aksine başından beri bunun böyle olduğuna inandığım için şaşırmıyorum son gelinen noktaya. Biliyorsunuz, aylar evvel yazmıştım Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş ve kızıyla gittiği ABD seyahatinden önce itirafçı olmayı kabul ettiğini. Bana göre o seyahat, Amerika’ya Disneyland’ı görmeye gitme arzusu falan hepsi bir kurguydu ve bu kurgunun geleceği nokta da zaten bu olacaktı.

ACAYİP OLAN BUNDAN SONRA YAŞAYACAKLARI

Hülasa... ABD polisi ve yargısıyla anlaşma yapmış olması ve bundan hareketle itirafçılığı falan acayip değil bu hikâyede. Acayip olan bundan sonra yaşayacakları. Bir gün beyazperdeye aktarılırsa bu hikâyenin en seksi, ilgi çekecek tarafı da bu kısmı olacak. Çünkü eğer iddialar doğru ise yeni yılda yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık! İtirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürülecek Zarrab. Şu anda ABD’de bir yerlerde FBI gözetiminde bir evde, ama 27 Kasım’dan sonraki gelişmeler çerçevesinde serbest bırakıldıktan sonra bambaşka bir kimlikle yaşamaya devam edecek. Büyük bir ihtimalle koruma programının gereği estetik ameliyatla filan görüntüsü de değiştirilecek. Bilirsiniz, Hollywood yapımı aksiyon temalı filmlerde sık sık işlenir Amerika’daki bu tanık koruma programı. Adam ya da kadın itirafçı olduktan sonra bambaşka bir tip ve görüntüyle, farklı bir kimlikle yeni bir hayata yelken açar.

KÜÇÜCÜK YAŞTA TRİLYONLARLA OYNAYAN ZARRAB’A AMERİKA NASIL BİR HAYAT SUNACAK?

Özetle sevgili okurlarım... Zarrab’ı da yepyeni bir hayat bekliyor. İşte bu kısmı da bana çok ilgi çekici geliyor. Acaba bu yeni kimliği nasıl olacak? Nerede yaşayacak? Ve küçücük yaşta trilyonlarla oynayan Zarrab’a Amerika nasıl bir hayat sunacak? Ve acaba bu yeni hayat onu mutlu edecek mi? Düşünsenize Zarrab Kuzey Amerika’da bir kasabada, sıradan, kendi halinde yaşayan bir balıkçı... Balık tutarak hayatını kazanıyor ve o balıkları tutarken geride bıraktıklarını hayal ediyor filan... Eski yaşantısı size de acayip gelmiyor mu? İlgi çekici ve gizemli...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Çok Amerikan filmi seyretmişsin Sevilay !!! Biraz TÜRK filmi seyret ki tahminlerin tutsun :)
Komplo teorisi üretmek bu hükümette ve yanlılarında adet haline gelmeye başladı. Sıkıştıkları her noktada böyle paranoyakça teoriler üretip bi de gazetecilik diye bunu millete yutturmaya çalışıyorlar. Ki yutturmayı da başarıyorlar, ama sadece yutmak isteyenlere..
senin o dediğin hollywod filminde bile olmaz kanyak mısınız müslüman ülkenin parasını taşıyor san kimliğin ismin cismin tamamen yok edilir ve abd veya isviçre bankasında fona devredilir servetin geriye gerçek hayat daki gibi sen ölursun ve mal mülk para dünyada kalır......
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler