HABER

Zeki Sezer: "Acımız sonsuz"

Ankara (AA) - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Acımız sonsuz. Büyük devlet adamı, bizim önderimiz, kendisiyle uzun süre çalışma olanağı bulmaktan gurur duyduğum sayın Ecevit'i yitirdik. Ama inanıyorum ki sayın Ecevit'in fikirleri bu ülkede sonsuza kadar bize yol göstermeye devam edecek" dedi.

Sezer, Ecevit'in ölüm haberinin ardından geldiği Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesinden çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sezer, şunları kaydetti:

"Gerçekten acımız sonsuz. Ne yazık ki bugün 22.40 itibariyle büyük devlet adamı, bizim önderimiz, kendisiyle uzun süre çalışma olanağı bulmaktan gurur duyduğum sayın Ecevit'i yitirdik. Ama inanıyorum ki Sayın Ecevit'in fikirleri bu ülkede sonsuza kadar bize yol göstermeye devam edecek. Bu dolu dolu, başarıyla, felsefi altyapısıyla, dolu dolu bir hayatı Türk milletine adamıştı. Türk milletinin başı sağ olsun ve ben böyle bir haberi, böyle bir bilgiyi sizlere ulaştırmakla görevli oldum şu anda. Herhalde hayatımın en zor işini, en zor görevini yapıyorum. Bütün milletimize baş sağlığı diliyorum. Ecevit, sonsuza kadar fikirleriyle aramızda yaşayacaktır."
Zeki Sezer, GATA'nın yaptığı yazılı açıklamayı da okudu.

Sorular üzerine Sezer, Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in saat 23.00 sularında hastaneye geldiğini, sağlık durumunun iyi olduğunu ancak çok üzgün olduğunu söyledi.

Bu arada, elinde Ecevit'in fotoğrafı bulunan bir kadın partili hastane önünde baygınlık geçirdi.

Şeker hastası olduğu öğrenilen kadın partili ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hastane önünde partililerin bekleyişi sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler