Zevahiri'nin yeni ses bandı yayınlandı

Dubai - AA- Terör örgütü El Kaide'nin ikinci adamı konumundaki Ayman Zevahiri, bugün internetten yeni bir ses bandı yayınlandı.

Ses bandında, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarının intikamını almak amacıyla İsrail ve Batılı hedeflere saldırılar düzenlenmesi çağrısında bulunan Zevahiri'ye ait olduğu sanılan ses, "Ey Müslümanlar. Bugün bizim günümüzdür. Amerikalıların, Yahudilerin ve Müslümanlara karşı düzenlenen şiddet eylemlerine katılanların çıkarlarını vurun" ifadelerini kullandı.

El Kaide'nin medya kanadı olarak bilinen El Sahab tarafından hazırlanan ses bandında, İslam dünyasını rencide eden karikatürlere de değinen Zevahiri, "Peygamberimize saldıranlar ve İsrail'i destekleyenler ülkelerinde barış içinde yaşamayı bekleyemezler" dedi.

Arap liderlerini de Gazze'deki Filistinlileri ablukaya almak konusunda ABD ve İsrail ile işbirliği yapmakla suçlayan Zevahiri, Suudi Arabistan, Mısır ve Ürdün liderlerinin adını özellikle belirterek, Suudi Arabistan'ı yöneten Suud ailesini, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'i ve Ürdün Kralı Abdullah'ı "şeytani ittifakın parçası" olarak iteledi.