Zeytin Dalı’na dev Türk bayrağı uçurtmayla destek

Zeytin Dalı harekatına katılan Mehmetçik’e destek için 60 metrekarelik dev Türk Bayrağı uçurtma Maltepe’de havalandırıldı.İstanbul Uçurtmacılar Derneği , Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı harekatına katılan Mehmetçik’e destek olmak adına 60 metrekarelik dev Türk Bayrağı uçurtmayı göklerde uçurdu.Dünyanın en büyük 4’üncü, ülkemizin ise tek şişme yastık - Bayrak uçurtması olan 60 metrekare büyüklüğündeki Türk Bayrağı uçurtma önceki gün Maltepe sahilinde havalandırıldı.

Zeytin Dalı harekatına katılan Mehmetçik’e destek için 60 metrekarelik dev Türk Bayrağı uçurtma Maltepe’de havalandırıldı.
İstanbul Uçurtmacılar Derneği , Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı harekatına katılan Mehmetçik’e destek olmak adına 60 metrekarelik dev Türk Bayrağı uçurtmayı göklerde uçurdu.
Dünyanın en büyük 4’üncü, ülkemizin ise tek şişme yastık - Bayrak uçurtması olan 60 metrekare büyüklüğündeki Türk Bayrağı uçurtma önceki gün Maltepe sahilinde havalandırıldı. Dev Türk Bayrağının yanında çocuklar da çok sayıda Türk Bayrağı uçurtmalarını göklere çıkararak ağabeylerini ve ablalarını yalnız bırakmadı. Gittikçe kalabalıklaşan gökyüzündeki uçurtmalar renkli görüntüler oluşturdu.
Etkinlikle ilgili bilgi veren İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı Mehmet Naci Aköz şunları söyledi; "Mehmetçiğimizin Afrin’de teröristlerle yaptığı mücadeleyi halk olarak destekliyoruz, eğer onlar bugün bu mücadeleyi vermese yarın Allah korusun çok daha büyük tehditlerle karşı karşıya kalabiliriz. Askerimizin başarılı operasyonlarını duydukça bizim de göğsümüz kabarıyor. Biz de bu hafta çocuklarla Türk Bayrağı uçurtmalarımızı uçurarak askerimize destek vermek istedik ve Maltepe sahiline geldik. Sahilde bizden başka uçurtma uçuranları gördük ve bizi en çok mutlu edense gökyüzündeki uçurtmaların çoğu Türk Bayrağı desenliydi. Çocuklarımız kendi yaptıkları Türk Bayrağı uçurtmalarını uçururken bizde profesyoneller olarak 60 metrekarelik dev Türk Bayrağı yastık uçurtmamızı göklere çıkardık."
İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin Mehmetçiğe destek etkinliğine katılan vatandaşlar da Afrin’de teröristlerle çarpışan askerlere başarılar dileyerek, Dernek Başkanı Mehmet Naci Aköz’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler