HABER

Zico: ''Galibiyeti hak ettik''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, PSV Eindhoven'i 2-0 yendikleri maçta oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini belirterek, "Baştan sona galibiyeti hak eden futbolcularımı kutluyorum" dedi.

Zico, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, sahada büyük bir mücadelenin olduğunu ifade ederek, "Futbolcularım, her zaman galibiyeti istedi, mücadeleyi hiç bırakmadı, rakibi baskı altına almaya çalıştı, sürekli savaştı. Baştan sonra galibiyeti hak eden oyuncularımı kutluyorum" diye konuştu.

Taraftarların da kendilerini çok iyi desteklediğini vurgulayan Brezilyalı teknik adam, "Taraftarımız bugün bizimle birlikte büyük bir performans gösterdi. Mücadelemize ortak olmaları bizi duygulandırdı. Onlara desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum" ifadesini kullandı.

Gruptan çıkmalarının henüz kesinleşmediğini dile getiren Zico, "Matematiksel olarak hala gruptan çıkmış değiliz, ama şu anda yerimiz çok iyi. Bir galibiyete veya iki beraberliğe gruptan çıkarız. CSKA Moskova-PSV Eindhoven maçı berabere biter ya da CSKA kazanırsa, yine gruptan çıkmamız kesinleşir. CSKA Moskova'nın, UEFA'ya gidebilmesi için PSV Eindhoven maçını kazanması gerekiyor. Bu yüzden o maç PSV Eindhoven için zor geçecektir. Biz şu anda gruptan çıktığımızı söyleyemeyiz, mücadelemizi sürdürüyoruz."

-"Alex'e 15 gün özel tedavi "-
Zico, karşılaşmada sakatlığı nedeniyle oyundan çıkardığı Alex'in, hafta sonundaki Kayserispor maçında oynayamayacağını, Brezilyalı futbolcuya 15 gün özel tedavi uygulayacaklarını söyledi.Alex'i, Beşiktaş maçında da sakatlığı nedeniyle istediği performansı gösterememesi nedeniyle oyundan aldığını hatırlatan Zico, "PSV
maçında da işaret etti, biz de çıkardık. Alex'i 15 gün özel bir tedaviye alacağız, çünkü o bizim için özel bir oyuncu. Kayserispor maçında onu oynatmayacağız. En formda olan oyuncularımızı o maçta değerlendireceğiz. Tempomuz yüksek olabilir, ama her oyuncumuz bunu kaldıracak güçte. Alex'in ilk sakatlığı başka bir yerindeydi. Şimdiki sakatlığının bununla ilgisi yok. Hareket ederken kendisini rahat hissetmiyor"diye konuştu.

-"Fenerbahçe'nin kalitesini gördük"-
PSV Eindhoven Teknik Direktörü Jan Wouters, Fenerbahçe'ye, basit top kayıpları yaparak ve hatalarından dolayı yenildiklerini söyledi. Wouters, maçın ilk 15 dakikasında iyi oynadıklarını ifade ederek, "Ancak daha sonra çok top kaybı yaptık ve Fenerbahçe bir anda skoru 2-0 yaptı. Fenerbahçe'nin kalitesini daha iyi gördük. Grubumuz çok güçlü. Biz yetersiz kaldık. Elimizden geleni yaptık, ama yine de başarısız olduk. Bundan sonraki 2 maçı alsak bile, rakiplerin alacağı sonuca göre
durumumuz belli olacak"dedi.

Geri Dön