Zico kararlı!

İngiliz takımlarının Şampiyonlar Ligi'ne damga vurduğunu ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü, "Biz de, onları elemek istiyoruz" dedi.

'ÖNEMLİ YERE SAHİP' Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerini değerlendirirken, satır aralarında hedefi ortaya koydu; Final. Kendisine ait internet sitesine bir değerlendirmede bulunan tecrübeli hoca, şunları söyledi: "Avrupa'da artık iyi takımların sayısı artıyor. İnter gibi zor bir engeli aştık. Şimdi önümüzde zor bir engel daha var; Chelsea. Dünya futbolunda önemli yere sahip bir takım. Çok tecrübeli oyuncuları var. Bu sene Devler Ligi'ne İngiliz takımları damga vurdu."

'SAYGI DUYUYORUZ' "4 takım bu organizasyonda yer alıyor. Oyuncularının çoğu da yabancı. Örneğin Liverpool, yabancılarla dolu. Sadece 6 İngiliz var ve 13 farklı ülkeden futbolcu top koşturuyor. Chelsea'de 11 farklı ülkeden futbolcu bulunuyor. Kalede Çek Cech, defansta Brezilyalı Alex, Portekizli Carvalho, forvette Fransız Anelka, Ukraynalı Shevchenko gibi. Onlara büyük saygı duyuyoruz. Ancak biz de tecrübeli oyunculara sahibiz. Herkesçe bilinen Roberto Carlos'a sahibiz. Hedefimiz İngiliz takımlarını elemek."

Kimde ne kadar yabancı var

Fenerbahçe Toplam: 28
Yabancı: 10
Türk: 18

Chelsea Toplam: 25
Yabancı: 18
İngiliz: 7

Liverpool Toplam: 28
Yabancı: 20
İngiliz: 8

Manchester Toplam: 27
Yabancı: 14
İngiliz: 13

Arsenal Toplam: 26
Yabancı: 22
İngiliz: 4