HABER

Zico: "Yüzde yüz hak ettiğimiz bir galibiyet aldık''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Sivasspor karşısında iyi bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, "Bana göre tamamen, yüzde yüz hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi.

Zico, maçın ardından yaptığı açıklamada, Sivas'a, her maça olduğu gibi 3 puan almak amacıyla geldiklerini belirterek, takımının maçın ilk saniyesinden son saniyesine kadar çok güzel bir mücadele gösterdiğini ve hak ettiği bir galibiyeti aldığını söyledi.

Maç içerisinde oyuncularının çok güzel organizasyonlar yarattığını, gol pozisyonlarına girdiğini ve bu pozisyonların dördünden yararlandıklarını anlatan Zico, rakiplerinin de yararlanabileceği pozisyonlar olduğunu ancak bunların çoğunda kaleci Serdar'ın güzel bir performans göstererek, hepsine engel olduğunu kaydetti.

Galibiyeti hak ettiklerini tekrarlayan Zico, gruptaki liderlikleri açısından bu galibiyeti, bir üst tura çıkma yolunda önemli bir 3 puan olarak değerlendirdi.Bir basın mensubunun Deivid'i bugün farklı bir mevkide oynattığını söylemesi üzerine Zico, Deivid'in istediklerini yerine getirdiğini belirterek, "Gayet başarılıydı. Aynı şekilde bugünkü performansını artırmasının sebeplerinden bir tanesi de Semih ile gerçekten çok iyi anlaşması. Semih'le birbirlerini iyi anlıyorlar. Topla buluştuklarında birbirlerini arıyorlar. Bu bizim avantajlarımızdan bir tanesi oldu. Ve de bugün Deivid'in gösterdiği performans çok güzeldi" dedi.

Zico, bir gazetecinin, galibiyetin Sivasspor'un savunma hatalarından kaynaklandığını söylemesi üzerine de takımının Sivasspor'u hata yapmaya zorladığını ve bu hataları iyi değerlendirdiklerini söyledi.

Zico, son 1 ayda kadroda çok değişiklik yaptığı yönündeki bir görüş üzerine de elinde değişik özelliklerde 23 futbolcunun bulunduğunu belirterek, "Bu 23 futbolcumuz her an oyuna girdiklerinde, ben şans verdiğimde, istediğim her şeyi yapabilecek kapasitede, kabiliyette futbolcular. Bugün de oyuna sürdüğümüz oyuncularda gösterdiler ki ben ne zaman onlara şans verirsem, onlara isteklerimi bildirirsem, oynamalarını istersem direk hazırlar. Ve de saha içerisinde takımları için her şeyi yapmaya hazırlar. Olması gereken de bu zaten" diye konuştu.

Takımının başında ilk maçına çıkan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini, bu maçta da oyuncularının iyi bir mücadele gösterdiğini kaydetti.

Uygun, bireysel hatalardan yedikleri gollerle farklı mağlup olduklarını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön