"Zirvenin tek sahibi olacağız"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı kulübe çağ atlatacak yeni projeleri hayata geçirmek için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "BJK Fulya Süleyman Seba ile birlikte stat projemiz de tamamlandığında Beşiktaş, Türk Sporu'nda zirvenin tek başına sahibi olacaktır." dedi.
Yıldırım Demirören, siyah-beyazlıların resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin Mart ayı sayısında yer alan yazısında, kulübün 2007 yılı İdari ve Mali Genel Kurulu'nun Beşiktaş'a yakışan, sağduyulu, çağdaş bir ortamda gerçekleştirildiğini belirterek, "Beşiktaş'ın aydınlık yarınları için sağduyulu davranan tüm kongre üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim" dedi.
"Genel Kurul'da açıkladığım gibi; Beşiktaş'a hizmet etmeyi ibadet sayan bizler, kulübümüze çağ atlatacak yeni projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diyen Demirören, BJK Fulya Süleyman Seba projesinin açılış kurdelesini kesecekleri 2008 yılında, BJK İnönü Stadı'nı da yenileyeceklerini kaydetti.
Demirören, yeni stadın Türkiye ve İstanbul'un göz bebeği olacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "Dünyanın sayılı statlarından birisi olacaktır. 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planladığımız yeni stadımız, aynı zamanda bir kültür merkezi özelliği taşıyacaktır. Kapasitesi 42 bine yükseltilecek stadımızda, 2500 araçlık otopark, 5 bin kişilik tiyatro, konferans ve fuar alanı bulunacaktır. Üstü kapatılacak stadımız, böylece yılda 200 gün çalışır hale gelecektir ve bu da kulübümüze senede 40 milyon avroluk bir gelir kaynağı oluşturacaktır. Bu proje benim değil, Beşiktaş'ın projesidir. Her Beşiktaşlı'nın bu projeye sahip çıkması, yardımcı ve destek olması gerekmektedir. BJK Fulya Süleyman Seba ile birlikte bu projemiz tamamlandığında Beşiktaş, Türk Sporu'nda zirvenin tek başına sahibi olacaktır. Beşiktaş'ı bir dünya kulübü haline getirecek bu projelerin yanı sıra önce Beşiktaş Spor Akademisi, ardından Beşiktaş Üniversitesi ile hem sosyal sorumluluk görevimizi yerine getireceğiz hem de Beşiktaşlı gelecek nesillerin temellerini atacağız."
"ŞAMPİYONLUKLA TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ" Demirören, Beşiktaş'ı Türkiye'de rakipsiz hale getirecek bu projelerin yanı sıra bu yılı şampiyonlukla da taçlandırmak istediklerini ifade ederek,"Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen futbol takımımız, sizlerin desteği ve inancı ile mutlu sona ulaşacaktır. Bu ay 105. yılına giren Beşiktaşımızı bugünlere, nesillerden nesillere; tertemiz duygular, sevgi, aşk, fedakarlık, emek, hizmet, dayanışma, birlik beraberlik ayakta tutmuştur. Bu değerlerimizden güç alıp, hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz. Gelecek Beşiktaş'ındır" diyerek sözlerini tamamladı.