HABER

Zonguldak'ta maden ocağında patlama!

Zonguldak'ta özel bir maden ocağında patlama meydana geldi.

Zonguldak'ta maden ocağında patlama!

Zonguldak'ın Gelik beldesinde, Aytekin C.'ye ait kaçak ocakta grizu patlaması meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre üç maden işçisi yaralandı. Patlamanın maden işçilerinin Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait havalandırma boşluğundan maden ocağına girdikleri sırada meydana geldiği öne sürüldü. Yaralı maden işçileri çevredekilerin de yardımıyla ambulanslarla ilk önce A Tıp Merkezi'ne kaldırılırken buradan da Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi bölümüne kaldırıldı. Patlamada yaralanan Erol

Azaklıoğlu ve Mutlu Çolakoğlu'nun vücutlarında birinci derecede yanık meydana geldiği belirlenirken, Sağlık Bakanlığı da durumları ağır olan iki maden işçisi için iki adet hava ambulansı yolladı. Ambulansların yaklaşık bir saat içinde Zonguldak'a ulaşması bekleniyor. Yaralı madencilerin Ankara'ya sevk edileceği belirtildi.

OCAK DAHA ÖNCE MÜHÜRLENMİŞ

Gelik beldesinde Aytekin C. tarafından kaçak olarak açıldığı iddia edilen ocağın daha önce mühürlendiği öne sürüldü. Aytekin C.'nin de kaçak ocak açması nedeniyle gözaltına alındığı iddia edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön