HABER

Zonguldak'ta operasyon

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sabahın erken saatlerinde operasyon düzenleyen polis, Karadeniz Ereğli Belediyesi, TSO binası ve TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz'in ofisinin de aralarında bulunduğu çok sayıda binaya baskın düzenleyerek arama yaptı. Operasyonda TSO Meclis Başkanı'nın da aralarında bulunduğu en az 50 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, sabahın ilk ışıklarından itibaren Zonguldak ve Kdz Ereğli Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı olarak Kdz Ereğli Belediye binası, yanındaki Emniyet Lokantası, TSO binası, TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz'in ofisi ve Kirazlar Otele baskın düzenledi.

Baskınlar devam ederken TRT 2 altyazı geçti ve baskının Ergenekon operasyonu kapsamında yapıldığını, evleri de aranan Ereğli Belediye Başkanı AKP'li Murat Sesli ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Likoğlu'nun gözaltına alındığını duyurdu. Binalarda aramalarını sürdüren polisin Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli'yi evinden çıkartmadığı öğrenilirken, TSO Başkanı Ahmet Likoğlu, TSO Meclisi Başkanı Cem Karadeniz'in de aralarında bulunduğu bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtiliyor.

BAŞKANIN EVİ DE ARANIYOR

Ereğli Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Kefalet Odası görevlileri bugün saat 08.00'de işe geldiklerinde içeri alınmadı. 3 binada arama yapan polis, Başkan Sesli'nin Balı Mahallesi'ndeki, TSO Başkanı Ahmet Likoğlu'nun evinde ve TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz'in işyerinde de arama başlattı. Polisler arama yaparken Başkan Sesli'nin de evinde bulunduğu belirlendi.

Belediye binasında devam eden arama sırasında sabah işe gelen Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven de kapıdaki polisler tarafından içeri alınmadı. Polisler, "Arkadaşlar içeride görevini yapıyor. İçeriye giremezsiniz" dedi. Operasyonda aramalar devam ediyor.

AKP'Lİ BAŞKAN GÖZALTINDA

Belediye Başkanı AKP'li Murat Sesli ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Likoğlu'nun da aralarında bulunduğu 24 kişi çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön