Zonguldak'ta otomobil uçurumdan denize düştü

Kilimli ilçesinde bariyerleri aşarak denize düşen otomobilin sürücüsünü arama çalışması başlatıldı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yaklaşık 80 metre yükseklikten denize düşen otomobilin sürücüsünü arama çalışması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Türkali köyü yakınlarında bariyerlerin parçalanmış ve denizde de bir araç olduğunu gören Turan Gencer, durumu köy muhtarına bildirdi.

Muhtar Ahmet Terlemiş'in jandarmaya haber vermesi üzerine yapılan incelemede denizdeki 67 AT 592 plakalı otomobilin Y.B'ye (33) ait olduğu belirlendi.

Henüz belirlenemeyen bir nedenle bariyerleri aşarak yaklaşık 80 metrelik uçurumdan denize düşen otomobilin içinde bulunduğu öne sürülen Y.B'yi bulmak için olay yerine gelen jandarma, AFAD ve sağlık ekipleri arama çalışması başlattı.

Y.B'nin araç içinde ve çevrede bulunamaması üzerine dalgıçlar da denizde arama çalışması yaptı.

Türkali köyü muhtarı Terlemiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazadan önce sürücünün bir tamirhanenin önünde araç içerisinde görüldüğünü söyleyerek, "Daha sonra bana sürücüyü gören arkadaşlar olayı haber verdi. Bu arkadaşlar arabanın uçmuş olduğunu söylediler. Ben de jandarmaya haber verdim. Bizim de bildiklerimiz bu kadar. Bariyerler çok sağlam ama adam çok kuvvetli vurmuş. Bariyerlerin yıkılmaması lazım." dedi.

Turan Gencer ise Zonguldak yönüne gittiği sırada yolda güvenlik görevlisi gördüğünü belirterek, "Bariyerlerin yorumunu yaptık ama aşağı bakmadık. Daha sonra uçuruma bakınca aracı gördük. Ben de muhtara haber verdim. Muhtar da ilgilileri haberdar etti." ifadesini kullandı.

Bu arada kazanın gece saatlerinde meydana geldiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler