Zuhri: İsrail'in açıklamaları bizi korkutamaz

GAZZE (İHA) - Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri, bugün Gazze'de düzenlediği basın açıklamasında, İsrail'in Hamas liderlerini öldüreceğine dair yaptığı açıklamalar Hamas ve Filistin halkını korkutamaz" dedi.

Sami, İsrail'in bölgedeki piyonları ve İsrail'in uluslararası entrikalarının Hamas'ı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Sami, Gazze'de süren İsrail katliamlarının nedeninin Filistin'den fırlatılan füzeler olmadığını, saldırıların amacının Hamas'ı ortadan kaldırmak olduğu vurguladı.

Sami : "İsrail'in Gazze'yi krematoryuma çevirecekleri yönünde yaptıkları açıklamalar, İsrail tarafından Gazze'de Filistin halkı hakkında işlenen insanlık dışı katliama ve zulme delildir" ifadelerini kullandı. Sami açıklamasında Filistin'de işlenen katliamlara sessiz kalan uluslarında katliama ortak olduğunu, Gazze'de bebek ve kadınların öldürülmesine sessiz kalan Arap alemini de kınadığını belirtti.

Sami, "Filistin devlet başkanın Gazze'den İsrail'e atılan füzeleri kınaması, Filistin halkı hakkında işlenmiş bir cürümdür. Çünkü Batı Şeria'nın bu açıklamaları İsrail'e Gazze'ye saldırma bahanesi vermektedir" dedi. Gazetecilerin, "Mısır Dışişleri Bakanı Ahmet Ebul Geyt'in Filistin ve İsrail taraflarını 24 saat ateşkese davet ettiği" yönündeki soruyu ise "Bizim tarafımıza böyle bir bilgi gelmedi" diye yanıtladı.

Filistin'de bebek ve kadınların öldürülmesini basın yoluyla kınamakla, açıklama yapmakla sorunun çözülmediğini söyleyen Sami, "Şu anda Gazze'de cereyan eden durum iki halk arasında olan bir savaş değildir. Bu savaş Filistinli kadın ve bebeklere yapılan bir katliamdır" dedi.
Hamas sözcüsü Fevzi Berhum ise, "İsrail'in hedefinde bebekler, kadınlar ve yaşlılar olduğuna göre Hamas hareketi saldırılara karşı halkını koruyacaktır" ifadelerini kullandı.