06.04.2016 16:16:24 | Son Güncelleme

Facebook Kullananlar Dikkat! Hayalinizdeki Kişiden Mesaj Gelmiş Fakat Siz Bunu Bilmiyor Olabilirsiniz

Mesaj kutunuzda "gizlenen mesajlar" olabilir!

Birazdan size vereceğimiz bir ipucu sayesinde Facebook mesaj fasilitesinin çok gizli bir özelliğini öğreneceksiniz!

Hazırsanız başlıyoruz...

Kişisel mesajlaşmada Whatsapp ile beraber en çok kullanılan seçeneklerden biri olan Facebook'un yeni getirdiği "mesaj istek özelliği" sayesinde arkadaşınız olmayan kişilerden gelen mesajlar artık diğer kutunuza düşmüyor.

Bildiğiniz gibi eskiden arkadaş listenizde bulunmayan insanların attığı mesajlar "diğer kutusuna" düşüyordu ve siz okuyana kadar orada kalıyor. Yapılan son değişiklik ile artık yabancı birinden gelen mesajı okumadan önce Facebook size "mesajı almak ister misiniz?" diye soruyor. Siz onaylarsanız mesaj gelen kutusuna düşüyor ve okuyabiliyorsunuz.
Niye böyle bir şey oldu derseniz sebebi mesajla gelen zararlı yazılımları en aza indirgemek. Malum, mesajla gelen bazı linklere tıklamasanız bile size zarar verebiliyordu.

Peki bu mesajları nasıl göreceğiz? Çok basit, gelin hemen göz atalım... Öncelikle telefonumuzdan Facebook Messenger uygulamasını açıyoruz ve sağ üstteki "Ayarlar" çarkına tıklıyoruz.

Sonrasında "People" (Türkçe kullanıyorsanız "Kişiler") sekmesine tıklıyoruz.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ve "Message Requests" veya "Mesaj İstekleri" Yazan yere geliyoruz.

Çıkan ekranda mesaj isteklerimiz var. En altta bulunan "See Filtered Message" veya "Filtrelenmiş Mesajları Göster" sekmesi bize tüm mesaj isteklerimizi gösteriyor.

Eee; var mı mesaj? Baktınız mı?

E-postanız veya telefon numaranız olmayan biri, arkadaşınız da değil üstelik. Sizinle buradan iletişim kurmak zorunda kalmış olabilir.

Mesela yakışıklı bir çocuk veya güzel bir kız :p

Yorumları Gör