07.08.2016 13:20:30 | Son Güncelleme

Popmundo ile Hayallerinizin Mesleğini İcra Edin!

Çoğu kez yaşadığımız hayatın rutininden bıkmış usanmış bir şekilde yeni arayışlara yöneliriz. Bu kimine göre bir seyahat, kimine göre bir plan, kimine göre ise yeni bir hobi edinmek olabilir. Size edinebileceğiniz en keyifli hobilerden birini söylüyorum: Popmundo!

Popmundo en kısa tanımıyla bir online rol yapma oyunudur. Öyle ki bu dünyanın içinde kendinize yepyeni bir karakter yaratıyor ve bu karakterle gerçek zamanla eş anlı olarak kurgulamalar yapıyorsunuz. Kurgulamaları neye göre mi yapacaksınız? Tamamen kendi keyfinize ve tercihinize göre! İster bir yargıç olup hükümler, ister banka sahibi olarak krediler verin. İster polis, ister doktor, aşçı, barmen, profesör, CEO, itfaiyeci veya hepsinden farklı ve oyunun en ayrıcalıklı yanı olarak şöhret peşinde ilerlemeye çalışan bir müzisyen olun! Oyunu tamamen yansıtmak istediğiniz iç dünyanızdaki karakterle sürdürecek ve bunu yaparken de birçok yeni kişiyle tanışacaksınız. Oyunun tek icrası elbette meslekler değil. Yarattığınız karakterle meslek icra ederken bunun yanı sıra oyunda evler kiralayabilecek, evlilikler yapabilecek ve çocuklara sahip olabileceksiniz! Yani Popmundo, gerçek hayatın ta kendisini en ince ayrıntılarına kadar çözümlemiş ve vaktinizi bu dünyanın içinde yepyeni sosyal ilişkilerle kurgulamanıza olanak sağlamış bir rol yapma oyunu!

Oyunda dünyanın önemli yerlerinden seçilmiş 49 şehir yer alıyor ve siz oyuna istediğiniz ülkeden ve şehirden başlayabiliyorsunuz. Türkiye açısından İstanbul, Ankara, İzmir ve Ankara oyun içerisinde yer alan şehirlerimiz ve bu şehirlerdeki oyuncu sayısı da oldukça fazla!

Popmundo’nun size sunduğu ve keyifli vakit harcamanızı sağlayacak olan 5 destansı meslek türünden bahsedelim.

Müzik Dünyası

Popmundo’nun kemik mesleği aslında müzisyenlik! Oyuna başlar başlamaz amatör bir müzisyen olarak başlıyorsunuz. Bu noktadan itibaren kendinizi camianın en ünlü şöhretlerinden biri haline getirmeye başlıyor ve adım adım müzik yarışmalarında boy göstermeye başlıyorsunuz. Evet, doğru duydunuz; müzik yarışmalarında! Nasıl ki MTV’nin verdiği müzik ödüllerini sıkça takip ediyor ve merakla izliyorsanız, Popmundo’da da belli başlı önemli günlerde yapılan müzik yarışmalarında boy gösterecek ve başarılar kazanmak için yol kat edeceksiniz. Albümler yayınlayacak, gerçek zamanla yine eş anlı olarak konser tarihleri ve saatleriyle konserler vereceksiniz. Grup arkadaşlarınızla turneye çıkacak ve radyolarda, televizyon programlarında boy göstererek oyunun tüm detaylarıyla keyifli vakit geçirebileceksiniz.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

3,2,1 Tıp!

Doktorluk, hemşirelik, bebek bakıcılığı, estetik cerrahlık, psikiyatri ve aklınıza gelebilecek tıp dünyasından sayısız ayrıntı yine Popmundo’nun kullanıcılarına sunduğu meslekler arasında var. Oyun içerisinde mesleğinizi doktorluk üzerine geliştirmek istediğinizde elinize bir iğne alıyor ve kelimenin tam anlamıyla hasta avına çıkıyorsunuz! Hastalar buldukça doktorluk yapıyor, hastanede çalışabiliyor ve aynı zamanda oyun içerisinde hiç bilinmeyen hastalık türlerini keşfeden ilk insanlar olabiliyorsunuz. Hasta iyileştirdikçe başarı puanlarınız artıyor ve binlerce hastayı iyileştiren doktorlar olarak oyunda boy gösteriyorsunuz. Politika

Politika istesek de istemesek de vazgeçilemez bir olay. Elbette hayatın temel taşlarını oluşturan “yönetim” olgusu oyun içerisine de yansıtılmış. Hatta öyle bir şekilde yansıtılmış ki politika, oyun içerisinde ciddi derecede önemli bir yer kaplıyor. Politik ilişkiler, seçim günleri, meclisler, vatandaşlıklar ve politikaya dair tüm ayrıntılar Popmundo’nun içerisinde yer alan siyaset dünyasının yalnızca bir kısmı. Şehirlerin yönetimleri seçimlerle ve seçimler ise vatandaşlarla yapılıyor. Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi sayımlar başlıyor ve şehrin valileri, baş yargıçları seçimlerle iş başına geliyor. İşin en ilginci ise oyunda yönetime karşı ayaklanıp protesto dahi yapabiliyorsunuz. Anlayacağınız o ki Popmundo dünyasında politikaya dair tüm detaylar mevcut. Eğitim şart!

Oyunun temel taşlarını oluşturan mesleklerden biri de eğitim dünyasının olmazsa olmazı olan öğretmenlik ve profesörlük. Oyun içerisinde profesör olabilmek için belli başlı özelliklerinizi geliştiriyor ve bu yetiyi kazandığınız andan itibaren ise şehrin üniversitelerinde profesör alımları için müracaat ediyorsunuz. Alındıktan sonra ise işe giderek hem kendi bilgilerinizi arttırmaya devam ediyor hem de öğrencilerinize eğitim dünyasında profesörlük yapıyorsunuz. Bu esnada öğrenciler ise sanal değil yine aynı şekilde reel oyunculardan oluşuyor! Yani sınıflarda uzmanlık alanınızı anlatırken karşınızdaki de tıpkı sizin gibi eğitim dünyasının bir elemanı olan öğrenciler… Paranormal Dünya

Yazımızın ve oyunun aslında en ilgi çekici ve tüyler ürpertici kısmı ise burası. Oyunda meslekler, politika veya ilişkiler sizi açmıyorsa bilin ki oyunda yer alan paranormal dünya ile bambaşka bir oyun zevki yaşayabilirsiniz. Oyunun içerisinde zombiler ve hayaletler de var. Siz Popmundo dünyasına nam salmış bir zombi avcısı olarak da meslek icra edebilirsiniz ve öldürdüğünüz zombi sayılarıyla oyunun listelerinde, sıralamalarında yükselmeye devam ederek boy gösterebilirsiniz! Zombi avcıları her sene belli yerlerde zombi avlarına çıkar ve siz de kendi ekibinizle (veya tek başınıza) zombi âleminin kralının kim olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Aynı şekilde oyundaki hayalet öğesi de titizlikle işlenmiş. Hayalet kapanlarıyla hayalet avcıları ekibinizi kurabilir ve yine listelerde kendinizi üst sıralarda göstermek için çabalayabilirsiniz. Siz de bambaşka bir hobi deneyimiyle hem sosyalleşmek hem de oyun zevkini çıkarmak isterseniz www.popmundo.com adresinden Popmundo'nun mavi dünyasıyla tanışabilirsiniz!

Yorumları Gör