19.04.2019 11:23:13 | Son Güncelleme

Diyet yapmadan 99 kiloyu bakın nasıl verdi!

Wall Street komisyoncusu John Gabriel, diyet yapmadan 99 kilo vermeyi başardı. Gabriel'in uyguladığı yöntem ise binlerce insanın kilo vermesine yardımcı oldu. İşte kilo vermek isteyenlere ilham olacak John Gabriel'in yöntemi!

Zaman içinde kilo almaya başlayan John, 2001 yılında 198 kiloya kadar çıktı. Birçok farklı diyet girişiminde bulunmuş, ünlü beslenme uzmanları ile çalışmış ancak bir türlü kilo vermeyi başaramamıştı. Bu diyet girişimlerinin yaşandığı sırada 5 kilo verdiyse onu 6 kilo olarak geri alıyordu John.

John, fazla kiloları yüzünden hareket etmekte zorlanmaya başlamıştı. Yaptığı diyetler ona zarar olarak dönmesinin sonucunda John hayatının olumlu bir şekilde devam edebilmesi için ani kararlar aldı. Artık diyet yapmayacaktı. İnsan vücudunu araştırmaya karar veren John, hormonların, nörotransmiterlerin ve enzimlerin vücut ağırlığını nasıl etkilediğini okumaya başladı.

Yaptığı çalışmalar sonucunda kilolarından kurtulmaya başlayan John'un sizlere de ilham olacak zayıflatan önerileri:

1. Diyetten tamamen vazgeçin

Protein ve Omega-3 kaynaklarını tüketmeye özen gösterin. Vücudunuzun asıl ihtiyaç duyduğu eksiklikleri karşılayın. Sağlıklı yiyecekler ilk tercihiniz olmalı.

2. Sindirim sisteminin düzenli çalışması önemli

Sindirim sorunu yaşadığınızda vücut kilo almaya başlar. Probiyotiklere ve fermente yiyeceklere hayatınızda yer verin. Bağırsak sağlığı son derece önemli. Bunun için lahana turşusu, hindistan cevizi kefiri gibi güçlü besinler tüketin.

3. Duygusal konulardan uzak durmaya çalışın

Kimi insanlar yoğun duygusal konularından ardından fazla yemeye başlar ve bu da onlara kilo olarak geri döner. Bilinçaltımız fazla kilo ile kendisini daha fazla güvende hisseder ve duygusal açlık açığa çıkar. Kilo verme aşamasında psikolojik destek almanız önemli.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

4. Uykunuzu alın

Az uyku, kortizol seviyesini yükseltir ve bu da abur cubur yemeye teşvik eder. Düzensiz uyku, kalitesiz uyku ve az uyumak kilo almaya neden oluyor. Bu yüzden ilk yapmanız gereken şeyler arasında uykunuzu düzene sokmak var!

5. Zihinsel stresi azaltın

Zihinsel stres, hormonal değişikliklere neden olur. Stres hormonu aktif hale geldiğinde fazla yemek yeme isteği de ortaya çıkabilir. Açlık duygusunu ortadan kaldırmak için meditasyona yönelin.

6. Huzurlu bir yaşam tarzı sürdürmeye başlayın

Huzur olmazsa olmazımız! Kendinizi strese sokan ortam ve durumlardan kurtulun. John da tam olarak böyle yaptı; evini değiştirdi, gereksiz masraflarından kurtuldu ve hayatındaki dengeyi sağladı. Ayrıca kendi yemeğini pişirmeye başladı.

7. Vücudunuzu besleyin

Vitamin, mineral ve protein yönünden zengin besinler tüketin. Bu süreçte John, bol miktarda limonlu su tüketti. Dengeli beslenme ve limonlu su ona 99 kilo kaybettirdi.


Uyarı! gunun-videosu İçerikleri bulunamadı.

Yorumları Gör