11.10.2018 09:46:24 | Son Güncelleme

Seramik sanatçısı Melis Kolyozyan’dan üçüncü sergi: “Over the Rainbow”

Sanatseverleri kucaklayan seramik heykeller, 13 Ekim’de Kuzguncuk Nail Kitabevi’nde!

Duygu yüklü insan figürlerinden oluşan heykelleriyle tanınan seramik sanatçısı Melis Kolyozyan, “Over the Rainbow” (Gökkuşağının Üstünde) isimli üçüncü sergisini Kuzguncuk’un sanat ve kültür noktası, Nail Kitabevi’nde meraklılarıyla buluşturuyor. Açılışı 13 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek sergi, 3 Kasım 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.

Eserleriyle daha önce iki kez izleyiciyle buluşan Melis Kolyozyan, üçüncü kişisel sergisi “Over the Rainbow” ile Kuzguncuk Nail Kitabevi’ne konuk oluyor. 13 Ekim’den 3 Kasım’a dek sürecek sergide izleyicileri, sanatçının duygusal, renkli ve mutlu bir dünyanın karakterleriyle dolu hayal dünyasına bir yolculuk bekliyor.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Önceki sergilerinde olduğu gibi yine heykelleriyle sanatseverleri gülümsetmeyi amaçlayan Melis Kolyozyan, izleyiciyi şiirsel bir yolculuğa davet ediyor. İnsanlardan ve insanların hayallerinden, duygularından ve düşüncelerinden esinlenen sanatçı; sert bir malzeme olan seramiği beklenmedik bir yumuşaklık ile sunuyor. Fabergé yumurtalarına ithafen hazırladığı yumurta heykelleri ve Fransa’da Douai Sanat Okulu’nun yarışmasında dereceye giren çan tasarımları da sergide yer alıyor.

Gökkuşağı renklerindeki sergisinin, herkesin içindeki çocuğa dokunacağını ifade eden Kolyozyan “Eğer bir heykel beni gülümsetip mutlu etmiyorsa, o işimi tamamlanmış saymıyorum. İnsan figürünü en sade ve yuvarlak haliyle seviyorum. Bu yolla sert bir malzeme ile yumuşak bir görüntü elde etmek beni mutlu ediyor” diyor. “Over the Rainbow” adıyla sanatseverleri kucaklayacak sergi, hafta içi ve hafta sonu 9.30 - 19.00 saatleri arasında görülebiliyor.


Yorumları Gör