Brezilya poposu, afrodit dudağı! İşte estetikte en popüler isimler

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Burak Türkyılmaz, estetikte popüler isimler ve karşılıkları hakkında konuştu.

Brezilya poposu, afrodit dudağı! İşte estetikte en popüler isimler

Trend estetik ameliyatlar çoğu zaman cerrahlar tarafından benimsenmese de bu ameliyatları yaptırmak isteyen çok sayıda insan olduğu için dönemsel trendler ortaya çıkmaktadır. Estetik cerrahlar her zaman kişinin vücuduna, yüzüne kısacası kendine ve ruhuna uygun dokunuşlar yapmayı tercih ederler. Ancak operasyonların temel amacı kişinin kendine olan özgüvenini sağlamak olduğu için orta yolu bulmak gerekir.

Bazı estetik operasyonları sürekli duyuyor ve insanı baştan yarattığını düşünüyor olabilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız. Peki bu operasyonlar neler? En önemlisi nasıl bir değişim vadediyorlar?

Hollywood Yanağı

Tüm Hollywood yıldızlarının kendilerine has bir star ışığı olduğunu düşünüyorsanız ne yazık ki yanılıyorsunuz. Hollywood’un en popüler kadınlarının yüz hatlarında sizi çeken detayın ne olduğunu merak ediyorsanız yanaklara odaklanın. Evet elmacık kemiklerini ön plana çıkaran, yanakların tıpkı yaşlılık döneminde olduğu gibi içe doğru çökmesini sağlayan ama bunu kontrollü bir şekilde gerçekleştirdiği için oldukça karakteristik bir görünüme imkan veren estetik operasyonun adı Hollywood yanağı yani bişektomi.

Nefertiti Lift

Mısır kraliçesi Nefertiti’nin insanı kendine hayran bakan büstlerinde çoğu zaman övgüler heykeltıraşlara gitse de işin aslında bu muhteşem kadının boyun ve çene hizasındaki gergin görünümün gerçekçi etkisi olduğunu unutmamak gerekir. Adını sahibinden alan görünümü elde etmek için yapmanız gereken tek şey boyun bölgesine botoks yaptırmak ve kendinizi Mısır kraliçesi gibi hissetmek olacak.

Afrodit Dudağı

Güzellik denildiği zaman onun adı gelir, aşkın kadını Afrodit. Elbette aşkın en tutkulu halini yansıtan öpücüklerde de Afrodit’in etkisi çok fazla. Aşk, tutku, güzellik, sevgi denildiği zaman Afrodit akla gelirken hangi kadın onun çekici dudaklarına sahip olmak istemez? Afrodit dudağı alt ve üst dudağının simetrik olacak ve bir nebzede olsa kalınlaştırılması ile elde edilen dudak şeklidir.

Brezilya Poposu

Bir diğer adı Brazilian Butt Lift olan bu estetik operasyon kadınlar tarafından çok rağbet görmektedir. Bu operasyonda daha dik ve belirgin hatlara sahip bir popo görüntüsü elde etmek için belirli bölgelerden yağ alınır ve alınan yağlar popo bölgesine enjekte edilir. Liposuction ile alınan yağlar genellikle bel ve karın bölgesinden alınır. Yağ alınan bölgelerde meydana gelen incelme ve toparlanmanın beraberinde popoya yapılan yağ enjeksiyonları ile dik bir ve dikkat çekici bir görünüm elde etmek mümkündür.

Op. Dr. Burak Türkyılmaz
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı
www.drburakturkyilmaz.com
https://www.instagram.com/drturkyilmaz

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler