05.12.2018 15:19:37 | Son Güncelleme

Bu tür yemeklerden hoşlanıyorsanız küçük bir psikopat olabilirsiniz!

Appetite isimli bir araştırma dergisinde, insanların yemek tercihlerini inceleyen ve kişilik testleri sunan bir çalışma yayınlandı. Çalışma sonuçlarına göre; acı yemeyi ve içmeyi seven insanların psikopatik ve sadist özelliklere sahip olma olasılığının yüksek olduğu ortaya çıktı. Aramızda acıseverler varsa bir adım öne çıksın lütfen :)

Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmaya göre, kanıtın hala az olduğu gerçeğine rağmen, tat tercihleri ile kişilik arasında bir bağ kuruldu. Bu nedenle daha fazla araştırma gerekli olduğu kesin.

Kocanız, eşiniz, sevgiliniz veya arkadaşınız acı yiyecek ve içecek seviyorsa hemen psikopat damgasını yapıştırmayın, bu yemek tercihi yetiştirilme biçimine de bağlı olabilir. Yapılan araştırmalar sonucu acı tat severlerin eğilimli oldukları psikolojik özellikler şunlar olabilir; Makyavelizm (amaca ulaşmak için her türlü araca başvurmanın mübah olması), Yunanca ‘ruhun acı çekmesi’nden türeyen Psikopatlık, Mazoşizm (acı çekmekten…) ve Sadizm (…acı vermekten hoşlanmak).

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI


Uyarı! gunun-videosu İçerikleri bulunamadı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları Gör