18.03.2019 10:10:32 | Son Güncelleme

Spor camiasından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü paylaşımları

Türkiye Futbol Federasyonu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 104. yıl dönümü dolayısıyla spor camimasından mesajlar yayımlandı.

İşte o mesajlar...

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümünde eşsiz kahramanlık destanımızı "Çanakkale Geçilmez" diye tarihe kazıyan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ile aziz şehitlerimizi sonsuz saygı ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları bize ebedi vatan kılan, yüce milletimizin dünyaya örnek istiklal ve istikbal mücadelesi olan Çanakkale Zaferi'nin kahramanlarını asla unutmayacağız."

GALATASARAY
"Çanakkale Zaferimiz ulusumuzun birliğinin ve şahlanışının simgesi ve dünya tarihinde bir kırılma noktasıdır. Çanakkale, milletimizin bölünmezliğini ve yenilmezliğini tüm dünyaya duyurduğu, Kurtuluş Mücadelemizin ilk kıvılcımıdır. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna gövdesini siper eden, hayatını feda eden tüm Çanakkale Kahramanlarımızı saygıyla ve şükranla yad ediyoruz."

BEŞİKTAŞ BAŞKANI FİKRET ORMAN
“18 Mart 1915… Dünya tarihinin önemli savaşları arasında yer alan ve her iki taraftan da binlerce insanın yaşamını yitirdiği Çanakkale Savaşları’nın üzerinden 104 yıl geçti. Çanakkale Savaşları, Türk halkı için bir kahramanlık destanı olduğu kadar, aynı zamanda bir hüzün abidesidir. “Çanakkale Geçilmez” efsanesinin doğduğu bu savaşta kulübümüzün sporcuları da diğer askerlerimiz gibi canlarını ulusumuzun topraklarını korumak adına feda etti.

Çanakkale ve diğer cephelerde savaşan Şair Kazım, Asım, Rıdvan, Doktor Ali, Doktor Mehmet, Doktor Sabri, Muallim Sadi ile Behzat şehitlik mertebesine ulaşmış; Beşiktaşımızın gururu, onuru ve övünç kaynağı olmuşlardır. Çanakkale Savaşları’nda şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşan, kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyorum...”

FENERBAHÇE
"Çanakkale'yi geçilmez kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

TRABZONSPOR
"Bu toprakları bize vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz..."

ANTALYASPOR
"Çanakkale Destanı’nın 104. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz."

ÇAYKUR RİZESPOR
"Şüphesiz Çanakkale bir gurur abidesi olduğu kadar bir hüzün abidesidir. Çanakkale’de emsalsiz fedakarlıklarıyla tarihe damgasını vuran aziz şehitlerimiz tarihe sığmayacak kadar büyüktür.
Şanlı tarihimize milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğiyle, altın harflerle işlenen Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünü kutluyoruz. Bu gurur gününde fedakarlık timsali tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz."

GÖZTEPE
"Bir milletin birlikte neler başarabileceğini gösteren, tarihin akışının değiştiği bir zafer olarak gururla andığımız Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümünü büyük bir onurla kutluyoruz. 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale'de yaşamını yitirmiş kahramanlarımız olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi; rahmet ve saygıyla anıyoruz."

KAYSERİSPOR
"Çanakkale zaferinin 104. yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

SİVASSPOR
"Bugün, Çanakkale zaferini kutlamanın ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi anmanın onurunu yaşamaktayız. 18 Mart Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla yazdığı büyük bir destandır. Bu zafer; milletimizin yeniden uyanışına, şahlanışına, bir millet olarak dünya sahnesinde yeniden yükselişine zemin hazırlamıştır. Bu zafer aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını seve seve feda etmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 104'üncü yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de; bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz."

Yorumları Gör