Adil Karaismailoğlu kimdir?

Adil Karaismailoğlu kimdir?

19 Mayıs 1969 doğumlu Adil Karaismailoğlu, mühendis ve siyasetçidir. Temel eğitimini tamamladıktan sonra lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde yapmıştır. Yüksek lisans derecesini ise Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi dalında Bahçeşehir Üniversitesinden aldı. 1995’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde, 1998'de ise İETT Genel Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde çalıştı. Daha sonra İBB Trafik Müdürlüğü’ne geçti. Burada müdür yardımcılığı yaptıktan sonra Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı. 2014’te Ulaşım Daire Başkanlığı yaptıktan sonra 2016'da TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine getirildi. DAha sonra önce Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı olarak atandı ve 28 Mart 2020 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu.

Adil Karaismailoğlu Haberleri

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Atatürk Havalimanı' açıklaması: Tamamen kapatılmayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Atatürk Havalimanı'nın tamamen kapatmıyorsunuz. Burada Doğu-Batı açık kalacak ve acil durumlar için kullanılacak" dedi.

Haber 17-05-2022 15:16

Bakan Karaismailoğlu duyurdu! Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattıyla ilgili yeni gelişme

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nı kent merkezine bağlayacak Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı'nda TBM ile yapılan tünel açma çalışmalarının sona erdiğini bildirdi.

Finans 16-05-2022 13:13

Trabzonspor-Antalyaspor maçında dikkat çeken kare! Bakan Soylu, Bakan Varank, Bakan Muş ve Bakan Karaismailoğlu maçı birlikte izledi... Yanlarında İYİ Partili isimler de vardı

Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 35. hafta maçında Fraport TAV Antalyaspor ile Medical Park Stadı’nda karşılaştı. Trabzonspor-Antalyaspor maçından dikkat çeken bir kare geldi. Mücadeleyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu birlikte izledi. Maçı izleyenler arasında İYİ Partili isimler de vardı.

Haber 30-04-2022 22:35

Bakan Karaismailoğlu'ndan İmamoğlu'na sert sözler! 2024'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacak mı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katıldığı canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla aralarındaki gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu. İmamoğlu için sert sözler söyleyen Karaismailoğlu, "2024'te AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacak mısınız?" sorusunu da yanıtladı.

Haber 26-04-2022 23:33

Bakan Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunun açılış tarihini açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu ile ilgili olarak "İnşallah sinyalizasyon ve sistem emniyet testlerinin tamamlanmasıyla en geç Ağustos ayında bu projemizi İstanbulluların hizmetine sunmanın gururunu yaşayacağız” dedi.

Finans 21-04-2022 22:18

Bakan Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü Bölge Müdürleri Toplantısı'nda konuştu:

"2003'ten bugüne Türkiye'nin sadece bölgesinde değil, dünyada daha saygın, daha güçlü bir yer alması için çaba sarf ettik. Bu çabamızı, artan motivasyonumuzla sürdürüyoruz. Türkiye'nin sahip olduğu stratejik önemden alacağı payı artırmak, geçtiğimiz yıl kırdığımız 225 milyar dolarlık ihracat hedefini daha da yukarı taşımak için tarihi adımlar atıyoruz" - "Planlarımız, ayakları yere basan, ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyan projelerdir. Bizim günü birlik polemiklerle geçirecek vaktimiz yok. Biz, güç, kaynak ve emeğimizi ülkemizin imarı için seferber ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ülkemizin geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Kara yolu yatırımlarımızda, geleceğin ulaşımını yönlendiren çevreci ve sürdürülebilir, akıllı ulaşım stratejilerini öne alıyoruz"

Yurthaber 21-04-2022 18:32

Son dakika: Bakan Karaismailoğlu duyurdu! Avrasya Tüneli 1 Mayıs'ta motosiklet trafiğine açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli'nin 1 Mayıs'ta motosiklet trafiğine açılacağını bildirdi.

Haber 21-04-2022 11:43

Türkiye'nin en yüksek ayaklı köprüsü! Yolu 20 dakika kısaltacak... Bakan Karaismailoğlu tarih verdi

Türkiye’nin en yüksek ayaklı köprüsü olan Eğiste Viyadüğü ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan açıklama geldi. Karaismailoğlu, viyadüğü kasım ayında trafiğe açmayı planladıklarını söyleyerek Eğiste Viyadüğü’nün ülke tarihine geçecek simge yapılardan bir tanesi olacağını belirtti. “Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’ni kesintisiz şekilde birbirine bağlıyoruz” diyen Karaismailoğlu, viyadük sayesinde seyahat süresinin 20 dakika kısalacağını aktardı.

Haber 15-04-2022 18:33

SON DAKİKA | Bakan Karaismailoğlu'ndan Karadeniz'deki mayınlarla ilgili açıklama: Endişe veriyor

Son dakika haberi: Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan denizdeki mayınlarla ilgili önemli açıklamalar geldi. Mayınların Ukrayna tarafından serbest bırakılmasının garip olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu "Sürekli mayın tarama gemileri dolaşıyor. Tabi bu da bir endişe yaratıyor." dedi.

Haber 15-04-2022 11:11

İmamoğlu sert yanıt vermişti! Bakan Karaismailoğlu'ndan tazminat davası

Dün bir televizyon kanalında canlı yayına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözleri tartışmalara yol açmıştı. Bakan Karaismailoğlu, olay üzerine harekete geçerek avukatı aracılığıyla İmamoğlu'na tazminat davası açtı.

Haber 11-04-2022 16:25

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'motorcu dostu bariyer' açıklaması: Çok daha artırmamız gerekiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ulaştırma Bakanlığı olarak işletmesinde bulunduğumuz bütün yollarda, motorcu dostu bariyerler uygulamasını tamamlayana kadar çalışmamız bitmeyecek. Bugüne kadar 14 bin metreye yakın motorcu dostu bariyer uyguladık ve arazide kullanımını gerçekleştirdik. Bu yıl da 40 bin metreye kadar planlamıştık ama anlaşılıyor ki çok çok daha artırmamız gerekiyor" açıklamasını yaptı.

Haber 10-04-2022 14:28

İmamoğlu'ndan Bakan Karaismailoğlu'na sert sözler! 'Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir arkadaş...'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'na yanıt vererek "Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir arkadaş 'Atatürk Havalimanı konusu kapandı' diyor. Sanki orası kendisine miras kaldı" ifadelerini kullandı.

Haber 10-04-2022 09:36

Bakan Karaismailoğlu, Bolu Dağı'nda Karayolları işçileriyle sahur yaptı:

"İnşallah hep birlikte bütün Türkiye'nin yine vatanımızın, milletimizin geleceği için, güçlü büyük Türkiye için adım atıyoruz" - "Ulaşım ihtiyacı vatandaşımızın olmazsa olmazı. Bu ihtiyacı ne kadar konforlu, güvenli ve hızlı yapabilirsek vatandaşımızın hayatını o kadar kolaylaştırmış oluyoruz. O yüzden kutsal bir iş yapıyoruz"

Yurthaber 08-04-2022 04:03

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: İşte 2053 hedefleri!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin 2053 vizyonuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu Türkiye'de havalimanlarının, liman tesislerinin 2053'te ulaşılması hedeflenen rakamları açıkladı.

Haber 05-04-2022 12:09

Ekrem İmamoğlu'ndan sert sözler: Benim yardımcımdı, şimdi Bakan oldu! Allah akıl versin

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu için sert ifadeler kullandı. Bakan Karaismailoğlu'nun daha önce kendisinin genel sekreter yardımcısı olarak görev yaptığını belirten İmamoğlu, "Şimdi Ulaştırma Bakanı. Allah sana akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık" diye konuştu.

Haber 05-04-2022 10:11

Malatya Çevre Yolu'nun 1. Etabı açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: - "Çevre yolumuz, Malatyalı vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için hayata geçirdiğimiz yeni bir dev eser olarak tarihteki yerini alacaktır"

Yurthaber 02-04-2022 17:31

Bakan Karaismailoğlu'ndan karla mücadele çalışmalarına ilişkin açıklama:

"Pazar gününe kadar devam edecek yoğun kar yağışı nedeniyle teyakkuz halindeyiz. Marmara Bölgesi'nde bütün ekiplerimizle karla mücadele çalışmalarımız olağanüstü devam ediyor" - "Vatandaşlara herhangi bir sıkıntı yaşatmamak için arazide çok özverili bir çalışma var" - "(İstanbul Havalimanı'nda) Sefer iptalleri olmadığı gibi gecikmeler de yok. Bugün 752 uçuş planlanmıştı. 500'ü tamamlandı, gün içinde 752'ye ulaşacağız" - "(Kar yağışı) Cumartesi saat 18.00'den pazar sabah 06.00'ya kadar sıkıntılı durum gözüküyor. Onun için de tedbirlerimizi aldık"

Yurthaber 10-03-2022 19:25

Bakan Karaismailoğlu "Sıkıntılı gözüküyor" diyerek saat verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Marmara bölgesinde etkisini artırması beklenen kar yağışı ve alınan önlemlerle ilgili son bilgileri paylaştı. Bakan Karaismailoğlu, "Cumartesi saat 18.00'den pazar sabah 06.00'ya kadar sıkıntılı durum gözüküyor." ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-2022 18:57

Bakan Karaismailoğlu: "(Kar yağışı) Cumartesi saat 18.00'den pazar sabah 06.00'ya kadar sıkıntılı durum gözüküyor. Onun için de tedbirlerimizi aldık"

Bakan Karaismailoğlu: "(Kar yağışı) Cumartesi saat 18.00'den pazar sabah 06.00'ya kadar sıkıntılı durum gözüküyor. Onun için de tedbirlerimizi aldık"

Yurthaber 10-03-2022 18:54

Bakan Adil Karaismailoğlu açıkladı: Türkiye'ye yönelik siber saldırılar 2021'de 84 bin 113'e geriledi

Kurum ve kuruluşları zor durumda bırakabilen siber saldırıların sayısının azaltılması büyük önem arz ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Bakan Karaismailoğlu, yerli ve milli uygulamalarla Türkiye'nin "siber kalkanını" güçlendirdiklerini belirterek, "2020 yılında 118 bin 470 siber saldırı gerçekleşirken bu sayı 2021'de 84 bin 113'e geriledi." dedi.

Haber 28-02-2022 11:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan işçilere telefon sürprizi! Bakan Karaismailoğlu'nu aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nde son çalışmaları denetleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu arayarak işçilerle görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Cumartesi günü nasip olursa inşallah bu muhteşem eserin açılışını gerçekleştireceğiz ve ben başta yüklenici firmalara şahsım milletim adın en kalbi duygularla selam ve sevgilerimi gönderiyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 19-02-2022 16:10

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti belli oldu mu? Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti ne kadar, kaç TL? Bakan Karaismailoğlu açıkladı!

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti ile ilgili ilk açıklama geldi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu 1915 Çanakkale Köprüsü konusundaki ayrıntıları canlı yayında aktardı. Peki 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti belli oldu mu? Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti ne kadar, kaç TL? İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklaması ve 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili detaylar...

Haber 19-02-2022 12:53

Avrasya Tüneli'nden ekonomiye 8,1 milyar lira katkı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli'nden geçen araç sayısının 5 yılda 79 milyona ulaştığına dikkati çekerek, "Tünelin ülke ekonomisine katkısı toplam 8,1 milyar lira oldu." ifadelerini kullandı.

Finans 15-02-2022 12:53

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı! Türkiye'nin internet hızı arttı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, internet altyapısına ilişkin 2021 yılında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir yılda Türkiye'nin sabit geniş bant hızının yüzde 65 yükselerek 44,77 Mbps'ye ulaştığını söyledi.

Haber 04-02-2022 12:02

İmamoğlu'ndan İçişleri Bakanı Soylu'ya sert tepki! 'Sızdıranların bulunması namus borcudur'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik karla mücadele üzerinden yapılan eleştirilere cevap verdi. İstanbul'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Vali Ali Yerlikaya'nın düzenlediği basın toplantısıyla ilgili olarak İmamoğlu, "Bu fotoğrafta İBB niye yok" diyerek sitem etti. Balıkçıda yemek tartışmasıyla ilgili Bakan Soylu'ya yüklenen İmamoğlu, "Bu görüntüyü sızdıranların bulunması namus borcudur" dedi.

Haber 28-01-2022 13:47

Kılıçdaroğlu'nun ihale iddiasına Bakan Karaismailoğlu'ndan yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün sosyal medya hesabından 'ıslak imza ile 6 milyar TL'nin hazineden iç edildiğini' iddia etmişti. Kılıçdaroğlu'na yanıt Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan geldi. Bakan Karaismailoğlu, "Hiçbir ihale ve ödemeye Cumhurbaşkanı imza atmaz. Oradaki kağıdı göstererek yalan konuştu." ifadelerini kullandı.

Haber 27-01-2022 20:32

Son Dakika: Bakan Karaismailoğlu duyurdu! İstanbul’daki tüm yollar trafiğe açıldı

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul’da karayolları ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır" dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Trakya ve Anadolu istikametlerinden araçların giriş kısıtlamasının kaldırıldığını duyurdu. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek uçuşlarda da iki gün daha azaltmaya gidileceği duyuruldu.

Haber 25-01-2022 15:41

Son Dakika: Bakanlardan İstanbul'daki duruma ilişkin açıklama! Köprü, otogar, havalimanı...

Son dakika haberi: Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'u vuran kar fırtınasının etkileri ve alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulundu. Köprülerin 13:00'te küçük araçlara açıldığı ağır vasıta araçlar için ise henüz geçişe izin verilmeyeceği belirtildi. Bakan Karaismailoğlu, Marmaray'ın bu gece ve yarın gece ücretsiz olacağını söyledi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise, otogarlardaki çıkışların yarın 09.00'a kadar durdurulduğunu açıkladı.

Haber 25-01-2022 12:35

Son Dakika: Adil Karaismailoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'na yanıt! "Önce elindeki işleri bitirsin, şov yapmasın"

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bazı metro projelerine onay çıkmadığı yönündeki iddiasıyla ilgili konuştu. Karaismailoğlu, Ekrem İmamoğlu için "Hiçbir yükümlülüğünü yerine getirmeden algı operasyonu yapıyor. İmamoğlu, hiçbir hizmet yapmıyor. Hodri meydan, önce elindeki işleri bitirsin, şov yapmasın" dedi.

Haber 20-01-2022 12:26

Zigana Tüneli'nde ışık göründü ve tarih verildi! Avrupa'nın en uzunu olacak

Dönemin başbakanı Binali Yıldırım tarafından 17 Mart 2017'de temeli atılan Zigana Tüneli'nde ışık göründü. Tamamlandığında, dünyanın en uzun 2'nci, Avrupa'nın ise en uzun çift tüplü kara yolu tüneli olacak. Bakan Karaismailoğlu, Zigana Tüneli Işık Görme Töreni’ne katıldı. Karaismailoğlu, “500 personelle 7 gün 24 saat esasına dayanan yoğun çalışmalarımızı daha da hızlandırarak 2022 yılı sonuna kadar imalatlarımızı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Finans 13-01-2022 14:47

Karaismailoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Yargıda hesabını verecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için, "Bir iftira karşısında en üst perdeden cevap vermemiz gerekiyordu. Biz de onun karşılığını verdik. Böyle altı boş olan, uydurma kağıt üzerinden, devletin bakanına böyle bir iftira attığınızda tabii ki en üst perdeden cevap vereceğiz. Sonuçta bu iş mahkemelik olmuştur. Yargıya hesabını vereceklerdir." ifadelerini kullandı.

Haber 10-01-2022 22:08

Bakan Karaismailoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında 'yolsuzluk' tartışması! Kılıçdaroğlu'na tazminat davası

Son dakika haberine göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kendisine yönelik 'yolsuzluk' iddiası nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, "Ellerinde bir belge olmuş olsa idi zaten bu kamuoyuna kolay yoldan servis edilebilirdi. Bu iddialar tamamen yalandır." denildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 09-01-2022 15:54

Son dakika! Kılıçdaroğlu'nun iddiasına Bakan Karaismailoğlu'ndan cevap: Yazıktır! Kul hakkı yiyorsun

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Fatih Altaylı'nun sunduğu Teke Tek programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun canlı yayında kendisi hakkındaki sözleri sonrası programa bağlanarak cevap hakkını kullandı. Bakan Karaismailoğlu, "Yazıktır. Kul hakkı yiyorsun, helalleşmekten bahsediyorsun. Biz öğretmen bir anne babanın evladıyız. Böyle bir şey olabilir mi ya!" ifadelerini kullandı.

Haber 08-01-2022 22:42

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Karaman'da toplu açılış töreninde konuştu:

"Karaman-Ulukışla-Niğde çalışmaları devam ediyor. Niğde Ulukışla'dan Mersin'e, Gaziantep'e kadar inşallah ülkemizin her köşesini hızlı tren konforuyla buluşturacağız" - "TÜRKSAT 5A ve 5B uydularımız artık bütün dünyaya hizmet vermeye başladı. İnşallah TÜRKSAT 6A'yı uzaya gönderdiğimizde, uzayda kendi uydusuyla temsil edilen 10'uncu ülke olacağız"

Yurthaber 08-01-2022 17:11

Mesafe kısalacak! Bakan Karaismailoğlu duyurdu: Işık göründü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya-Manavgat ayrımı ile Taşağıl-İbradi ayrımı yolu üzerindeki Demirkapı Tüneli ile ilgili önemli bir gelişmeyi duyurdu. Tünelde incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, tünelde ışığın göründüğünü belirterek projeyi yıl sonunda tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. Karaismailoğlu, projenin tamamlanmasıyla Antalya-Konya arasındaki mesafenin 30 kilometre daha kısalacağını vurguladı. Proje sayesinde yıllık 36,5 milyon TL tasarruf sağlanacak.

Haber 08-01-2022 01:50

Bakan Karaismailoğlu'ndan dikkat çeken sözler: İstanbul'u birilerinin keyfine bırakamazdık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İstanbulularımızın bozulan otobüsleri itmek zorunda kalmadığı bir toplu ulaşım sistemi inşası hedefindeyiz. İstanbul'u birilerinin keyfine bırakamazdık. Bu nedenle Bakanlığımız, Pendik - Tavşantepe - Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı dahil İstanbul'da toplam uzunluğu 103 kilometre olan 7 ayrı raylı sistem hattında harıl harıl çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

Haber 03-01-2022 13:48

Bakan Karaismailoğlu: Erdoğan’a güveneceksin gerisi Allah kerim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Karabük'ün Safranbolu ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaflardan birinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı Korumalı TL Mevduat Sisteminin dövizi düşürdüğüne değinince Bakan Karaismailoğlu, "Recep Tayyip Erdoğan’a güveneceksin gerisi Allah kerim” karşılığını verdi.

Haber 24-12-2021 16:59

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Karabük'te köprü açılışına katıldı:

"Milleti dolarla avroyla hizaya getirmeye çalışanlara en büyük cevabı yine millet vermiştir. Hep söyledik; Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor, Türkiye bölgesinde liderliğe ilerliyor" - "Sanayicimiz, ihracatçımız, çiftçimiz, turizmcimiz, bu ülkede değer üretenler, hizmet üretenler için uzakları yakın eden projelerimizi birbiri ardına hayata geçireceğiz" - "Filyos 5 Köprüsü, Karabük ve Zonguldak'ın sahip olduğu üretim kaynaklarının etkin biçimde ülke pazarlarına ve dış pazarlara daha hızlı ve güvenli ulaşmasını sağlayacaktır. Bölgedeki tüm yerleşkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesine büyük katkı sunacaktır"

Yurthaber 24-12-2021 11:44

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Hava trafiği yüzde 43 arttı

Son dakika haberine göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021'in ilk 11 aylık döneminde Türkiye hava sahasında gerçekleşen sivil hava trafiğinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43 artış gösterdiğini belirterek, "Ülkelerin ticaret, turizm, sanayi ve hizmet sektörlerinin canlılığına yönelik en önemli göstergelerden biri olan hava taşımacılığı verilerindeki bu ciddi artış, Türkiye'nin potansiyeli ve dinamik yapısını açıkça ortaya koyuyor" dedi.

Finans 21-12-2021 12:31

Son Dakika: İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'na Kanal İstanbul tepkisi: Allah'ım çıldıracağım!

Son dakika haberine göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na "Kanal İstanbul" projesi üzerinden çok sert sözlerle yüklendi. "Sen hayatında bir tane küvette gemi oynatmamış adamsın, büyük gemiyi kanaldan geçirecekmiş. Devletin bakanlarının düştüğü hale bak" diye konuşan İBB Başkanı İmamoğlu "Allah'ım çıldıracağım" diye sitem etti.

Haber 13-12-2021 14:53

Son Dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan TBMM'de önemli açıklamalar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM'de yaptığı açıklamada 2023 yılı için yük taşıma hedefinin 50 milyon olduğunu açıkladı. Bakan Karaismailoğlu açıklamasında, "Demiryollarında 2021 yılı yük taşıma hedefimiz 36,5 milyon ton. 2023 yılında 50 milyon tonun üzerine çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 12-12-2021 20:21

Bakan Adil Karaismailoğlu'ndan Türksat 5B açıklaması! Tarih verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun fırlatma tarihini açıkladı. Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5B, Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin roketi ile fırlatılacak.

Haber 10-12-2021 10:53

Bakan Karaismailoğlu'ndan BTK işçilerine zam açıklaması: Yüzde 20 ile yüzde 70 aralığında olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) işçilerinin 2022 yılında alacağı zam oranına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Karaismailoğlu zam açıklamasında, " Yapılan skala çalışması ve bu iyileştirmelerle BTK işçilerine bu yılın başından itibaren günün sonunda yüzde 20 ile yüzde 70 aralığında zamlar yapılacak." ifadelerini kullandı.

Finans 07-12-2021 11:42

Bakan Karaismailoğlu'ndan Türksat 5B açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5A'yı 28 Haziran 2021 tarihinde hizmete aldık. 5B’nin de üretimini tamamladık, 2021 yılı sonunda uzaya göndereceğiz. Türkiye'nin en büyük Ar-Ge projelerinden biri Yerli Haberleşme Uydusu Türksat 6A'yı da 2023 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz" dedi.

Haber 18-11-2021 11:25

Kanal İstanbul'da yüzde 30 detayı! Bakan Karaismailoğlu canlı yayında açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı bir televizyon programında Kanal İstanbul hakkında merak edilenleri açıkladı. Bakan Karaismailoğlu açıklamasında, "İstanbul Havalimanı için kazılan toprak kadar Kanal İstanbul'un yapılmasında toprak kazılmayacak. Kanal İstanbul'un yüzde 70'lik alanının su yolu, kazı yapılacak alanı yüzde 30'a tekabül ediyor." ifadelerini kullandı.

Finans 15-11-2021 21:53

1915 Çanakkale Köprüsü'nde sona gelindi! Son tabliye bu hafta yerleştirilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu , “İki gün sonra Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Çanakkale’de 1915 Çanakkale Köprüsü son tabliye yerleştirme törenini gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı. 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında dünyanın en uzun orta açıklığa sahip asma köprüsü unvanına da sahip olacak.

Finans 11-11-2021 14:42

Bakan Karaismailoğlu, Polatlı Belediyesi ile AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti:

"Projelerimizi ülkemizdeki vatandaş kadar dünyadaki bütün ülkeler takip ediyor. 19 yıldır bu destansı mücadelenin nasıl yapıldığını öğrenmek, bilgi ve tecrübelerimizden faydalanmak için gelişmekte olan ülkeler bizimle iletişim halindeler. Biz de bu dost, kardeş ülkelere tecrübelerimizi ve bilgi birikimimizi anlatıyoruz"

Yurthaber 09-11-2021 15:20

Bakan Karaismailoğlu'ndan üstü kapalı gönderme: Projelerimize çökmek isteyenler var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, iktidara geldiği günden beri AK Parti’nin durmadan çalıştığını belirtti. Bakan Karaismailoğlu "Biz canla başla durmadan çalışırken karşımızda hiçbir iş yapmadan projelerimize çökmek isteyen var. Onlara müsaade etmeyeceğiz. Bu projeleri bizim yaptığımızı anlatacağız. Biz Ankara’yı, İstanbul’u, İzmir’i birilerinin keyfine terk edemeyiz" diye konuştu.

Haber 09-11-2021 14:40

Bakan duyurdu! İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro hattının test sürüşleri başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattının Kağıthane-İstanbul Havalimanı etabında test sürüşlerinin 8 Kasım'da başlayacağını belirterek, "Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na kadar trenle gideceğiz." dedi.

Finans 04-11-2021 16:58