Asgari ücret

Asgari ücret

Türkiye Cumhuriyeti’nde işçi olarak çalışan vatandaşlara ödenmesi gereken en düşük tutara askeri ücret adı verilir. İşçinin hangi alanda ve nerede çalıştığı hiç fark etmez. Hiçbir kurum işçisine askeri ücretin altında bir maaş ödeyemez. Askeri ücretin ne kadar olacağı devlet tarafından belirlenir. Bunun için Asgari Ücret Komisyonu oluşturulur. Bu komisyonda Hazine Müsteşarlığı temcilcisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında görev alan Çalışma Genel Müdürü gibi kimseler yer alır. Askeri ücretin miktarı günlük baz üzerinden hesaplanır. Minimum ücret şeklinde de ifade edilen bu miktar her yıl belirli oranlarda arttırılır. Devlet tarafından asgari ücret olarak belirlenen tutarın bir insanın yaşaması için gerekli olan barınma ve beslenme gibi temel gereksinimleri karşılayabilmesi beklenir.

asgari ücret Haberleri

Asgari ücrete ikinci zam geliyor mu? 2022 Asgari ücret zammı ne zaman olacak?

Asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağı vatandaşlar tarafından ilgiyle araştırılıyor. Temmuz ayında birkaç ay kalması ile birlikte "Asgari ücrete ek zam olacak mı?" sorusu sorgulanıyor. Enflasyon oranları sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde asgari ücret Temmuz zammı değerlendirmeleri başlamış oldu. Peki asgari ücrete ikinci zam geliyor mu? 2022 Asgari ücret zammı ne zaman olacak? İşte merak edilenler...

Finans 23-05-2022 12:04

Asgari ücrete yeniden zam gelecek mi? Gözler Temmuz ayına çevrilmişken AK Parti'den açıklama

Son gelen zamların ardından temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Böyle bir değerlendirme gerektiğinde vatandaşımızdan esirgemeyiz" dediği asgari ücret zammıyla ilgili son açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. İşte merak edilen asgari ücret zammıyla ilgili detaylar...

Finans 20-05-2022 09:53

Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam olacak mı? 2022 Asgari ücret ne kadar olacak?

Temmuzda asgari ücrete ek zam olup olmayacağı merak ediliyor. Ekonomiye yönelik çalışmalar devam ederken asgari ücretin ne kadar olacağı Temmuz ayında belli olacak. Geçtiğimiz aylarda yapılan asgari ücret toplantılarının sonrasında 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücret miktarı belirlenmişti. Peki Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam olacak mı? 2022 Asgari ücret ne kadar olacak? İşte merak edilenler...

Finans 20-05-2022 02:06

ASGARİ ÜCRETE ZAM! Asgari ücrete temmuz zammı gelecek mi? Asgari ücrete ek zam gelecek mi?

Asgari ücrete zam gelecek mi sorusu milyonlarca vatandaşın aklının bir köşesinde yer duruyor. 2022 Ocak ayında uygulanan yüzde 50 oranındaki zamla beraber asgari ücret 4 bin 250 lira olarak açıklanmıştı. Asgari ücret temmuz zammı uzun bir süredir konuşuluyor. İşte, Asgari ücret ek zam yapılacak mı sorusunun detaylı yanıtı!

Haber 18-05-2022 16:11

Asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı? Temmuz ayı asgari ücret zammı hakkında merak edilenler!

Bu sene asgari ücrete yeniden zam gelip gelmeyeceği vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret zammı hakkında peş peşe açıklamalar gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili 'Gerektiğinde yıl ortasında değerlendirme yapılabileceğini' bildirmişti. Peki asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı? İşte Temmuz ayı asgari ücret zammı hakkında merak edilenler!

Finans 15-05-2022 21:34

Meral Akşener'den asgari ücret ve emekli maaşı çıkışı! 'Yeni zamlara göre...'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den asgari ücret ve emekli maaşı ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Akşener ''Emekliyi, söyleye söyleye 2 bin 500'e getirdiler. Halbuki emekli maşının en düşüğü, asgari ücret kadar olmalıdır. Asgari ücret de yeni zamlara göre güncellenmelidir'' dedi. İşte Akşener'in o açıklamaları!

Haber 13-05-2022 17:40

Son dakika: Asgari ücrete zamla ilgili yeni gelişme! AK Partili isim duyurdu: 'Çalışmalar yapılıyor'

Son dakika: Asgari ücrette yıl ortasında bir artış olup olmayacağı merak edilirken artan fiyatlar karşısında vatandaşların zam beklentisi ise her geçen gün artıyor. Konuya ilgili olarak son açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin'den geldi. Zengin katıldığı canlı yayınında asgari ücrete zam yapıp yapılmayacağıyla ilgili olarak 'Bakanlarımızın bu konu hakkında çalışmalar yaptığını biliyorum.' ifadesini kullandı.

Finans 12-05-2022 14:41

CHP kalem kalem hesapladı! İşte zamlı yeni asgari ücret beklentileri

Yüksek enflasyon nedeniyle artan gıda fiyatları vatandaşın alım gücünü negatif etkilemeye devam ediyor. Alım gücünün azalması nedeniyle 'Asgari ücrete yeni zam gelecek mi?' sorusu vatandaşlar arasında en çok konuşulan konu haline geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda artan gıda fiyatlarına göre hesapladığı asgari ücret tablosunu paylaştı.

Finans 11-05-2022 17:05

MÜSİAD Başkanı'ndan asgari ücret ve işsizlik açıklaması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Asmalı, 'Türkiye'de çalışmak isteyen herkese iş olduğunu söyleyip "Maalesef Türkiye'de iş beğenmeme gibi bir durum var' dedi.

Finans 10-05-2022 15:06

Son dakika | Asgari ücrete yeni zam yapılmalı mı? AK Partililerin verdiği cevap dikkat çekti

Son dakika haberi: Asgari ücrete zam beklentisi her geçen gün artarken, MetroPoll Araştırma vatandaşlara "Asgari ücrete yeni bir zam yapılmalı mı?" sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 84'ü asgari ücrete zam yapılması gerektiğini belirtti. Söz konusu anket çalışmasında vatandaşların hangi partiye oy verdiklerine bakılarak tablo oluşturulduğunda ise dikkat çeken sonuçlar elde edildi.

Finans 10-05-2022 08:33

Asgari ücrete ikinci zam mı geliyor? AK Partili isimden açıklama! Asgari ücrete ne zaman zam gelecek?

Vatandaşlar tarafından asgari ücrette sene ortasında bir artış olup olmayacağı merak ediliyor. Son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan konuyla ilgili önemli bir bir açıklama geldi. Peki asgari ücrete ikinci zam mı geliyor? Asgari ücrete ne zaman zam gelecek? İşte Yılmaz'ın açıklamaları...

Finans 08-05-2022 22:30

Asgari ücretlileri umutlandıran açıklama! AK Partili isim duyurdu: Şimdi yıl ortasında...

Asgari ücrette yıl ortasında bir artış olup olmayacağı merak edilirken Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. "Vatandaşları enflasyona karşı ezdirmemek için hükümetimiz tedbirler almaya devam edecek" diyen Yılmaz "Şimdi yıl ortasında yeniden bir değerlendirme yapılacağını duyuyoruz" dedi.

Finans 08-05-2022 20:56

Enflasyonun ardından asgari ücrete zam gelecek mi? Dikkat çeken sözler: 'Zam seçeneği masadan kalkmış değil'

TÜİK, milyonları yakından ilgilendiren enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre yıllık enflasyon yıllık yüzde 70'e dayanırken, 20 yılın yeni zirvesi görüldü. Enerji ve gıda fiyatlarındaki artışın etkisi dikkat çekti. Yıl ortasında asgari ücrete ikinci bir zam gelecek mi? İşte canlı yayındaki dikkat çeken açıklamanın detayları...

Finans 05-05-2022 10:35

TÜRK İŞ'ten asgari ücret açıklaması! Genel Başkan Ergün Atalay: Temmuz'u beklemenin anlamı yok

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret açıklaması geldi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na da çelenk bırakan Atalay, burada yaptığı açıklamada "Asgari ücret için Temmuz'u beklemenin bir anlamı yok." diye konuştu.

Finans 01-05-2022 10:51

Bakan Bilgin '1 Mayıs' demişti! Asgari ücret için kritik açıklama yarın gelecek

Milyonlarca çalışan “Asgari ücrete ara zam yapılacak mı?” sorusunun yanıtı için yarın Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in yapacağı konuşmayı bekliyor. Bakan Bilgin, geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs’ı işaret ederek, “Bir sürprizimiz olacak” demişti. Peki, 2022 asgari ücret için ikinci bir zam olacak mı? İşte asgari ücret ek zammı ile ilgili tüm gelişmeler…

Finans 30-04-2022 13:58

Hak-İş'ten asgari ücrete zam çağrısı! Temmuz ayı için harekete geçtiler

'Asgari ücrete temmuzda zam olacak mı?' sorusu son günlerin en merak edilen konuları arasında yer alıyor. Milyonlarca işçiyi ilgilendiren asgari ücretle ilgili Hak-İş harekete geçti. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun temmuz ayında toplanmasını ve ocak ayında olduğu gibi asgari ücrete enflasyonun üzerinde bir artışın yapılmasını istediklerini söyledi. Arslan, "6 aylık enflasyonun üzerinde bir zam hakkaniyetli olur" dedi.

Finans 29-04-2022 23:42

Son dakika: Asgari ücrete zam yapılacak mı? Son iddia kafaları karıştırdı: Emekli maaşları da...

Son dakika: Milyonlarca asgari ücretle çalışan işçi ve emekliler temmuz ayı itibariyle ara zam bekliyor. Yılbaşında yapılan zamlar, yükselen enflasyon ile erimeye başladı. Yıllık enflasyonun yüzde 60’ın üzerine çıkmasıyla milyonlarca kişi temmuz ayında ikinci bir zam yapılması beklentisine girdi. "Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?" diye merak edilirken yeni bir iddia ortaya atıldı. İşte asgari ücrete ara zam haberinin detayları...

Finans 27-04-2022 10:56

Hesabına yanlışlıkla 1 milyon lira yattı! Asgari ücretli çalışanın hareketi takdir topladı

Adana'da asgari ücretle şoförlük yapan Erdinç Kaya'ya tanımadığı bir hesaptan 1 milyon TL havale yapıldı. Kaya, yanlışlıkla gönderildiğini düşündüğü parayı banka şubesine giderek, sahibine iade etti. “Hak edilmeyen bir paraydı bu yüzden beni rahatsız etti” diyerek parayı iade eden Kaya, paranın sahibinin kendisiyle irtibata geçmediğini söyledi.

Finans 26-04-2022 13:09

Asgari ücrete zam yapılacak mı? AK Partili isim duyurdu: En kısa zamanda...

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu olurken AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Akkal, ücretlerde iyileşmelerin olacağını belirterek "Bu fiyat artışları ve dünyanın maruz kaldığı bu enflasyon oranları göz önünde bulundurularak en kısa zamanda tekrar iyileştirmeler yapılacaktır" dedi.

Finans 23-04-2022 18:37

Asgari ücrete ek zam ihtimali öne çıktı! Gönülleri rahatlatan açıklama geldi! Tarih verildi...

Asgari ücrete ek zam var mı? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den milyonlarca çalışanı ilgilendiren haber geldi. Kamuda ve özel sektörde çalışan asgari ücretlilerin gönlüne su serpen açıklamanın ardından asgari ücrete ek zam olup olmayacağı sorgulanmaya başlandı.

Haber 23-04-2022 10:42

Türk-İş'ten asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması: 'Maaş zamları eridi'

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret ve emekli maaşlarına zamla ilgili açıklama geldi. Ergün Atalay, asgari ücret ile emekli maaşlarına yapılan zammın eridiğini belirterek, "Ben bu bayramda emekliye bayram ikramiyesinde bir şey bekliyordum ama olmadı. Dün Bakan Bey'e de söyledim. Emekliye de asgari ücrete de özellikle yılın ortasında iyi bir ücret verilmesi lazım." dedi.

Finans 22-04-2022 15:08

Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan asgari ücret ile emekli maaşlarına ilişkin açıklama:

"Asgari ücretlinin de emeklinin de normal sözleşmelinin de aldığı zam eridi. Açıklanan enflasyon, asgari ücretliye de emekliye de çalışana da uygulansın, hemen yapılsın. Bu, ülkeyi yönetenlerin elinde" - "Yılın ortasında emekliyle, dar ve sabit gelirliyle, asgari ücretliyle ilgili müspet bir şey demek durumundalar"

Yurthaber 22-04-2022 14:34

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Isparta'da iftar programında konuştu:

"Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki temmuz ayında yeniden işçilerimizi, kamu çalışanları, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemeleri yapacağımızın haberini vermek istiyorum" - "(Aralık) O tarih geldiği zaman bütün bu şartları dikkate alarak yeniden asgari ücreti değerlendirirken de Türkiye'nin çalışanlarını koruyacak bir seviyede belirleyeceğimizi şimdiden ifade etmek isterim"

Yurthaber 21-04-2022 22:36

En net açıklama! Asgari ücrete 2. zam var mı? 2022 asgari ücrete zam olacak mı?

Geçtiğimiz yıl yapılan yüzde 50 zammın ardından 4.253 TL'ye ulaşan asgari ücrete ek zam beklentisi devam ediyor. Kamuoyunda oluşan asgari ücrete zam beklentileriyle ilgili peş peşe açıklamalar geliyor. Son olarak; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete ek zam açıklaması yaptı. Peki; asgari ücrete 2. zam var mı? Asgari ücrete zam olacak mı?

Haber 20-04-2022 10:21

Asgari ücrete ara zam olacak mı? Brüt net 2022 asgari ücret ek zam geldi mi? Asgari ücrete 2. zam bekleniyor!

Minimum ücret olarak kabul edilen asgari ücrete ara zam olacak mı? Asgari ücrete ek zam geldi mi? 2022 asgari ücret ara zam ihtimali sık sık gündeme geliyor. Ülkemizde milyonlarca çalışan asgari ücretle hayatını idame ettiriyor. Yılın ilk günlerinde yapılan zamla birlikte asgari ücret 4.253 TL olarak belirlenmişti. Yükselen enflasyon verisiyle asgari ücrete ara zam olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. İşte; asgari ücrete ek zam ile ilgili tüm gelişmeler!

Finans 19-04-2022 10:01

Kamuda maaşları arttıracak 7 düzenleme için düğmeye basıldı!

Hükümet milyonlarca vatandaşın maaşlarını arttıracak uygulamalar için düğmeye bastı. Kamuda devreye alınacak 7 yeni uygulama ile yılın ikinci yarısından itibaren önemli değişiklikler yaşanacak. Öncelikli olarak mayıs ayınca Meclis’e gelecek 3600 ek gösterge ile bu sorun ortadan kaldırılacak. Bununla birlikte sözleşmeli çalışanlar için de kadro oluşturulacak, ücret, tayin, görevde yükselme sorunu bitecek. İşte kamuda yapılacak yeni düzenlemenin detayları…

Finans 16-04-2022 11:07

Memur-Sen'den asgari ücret ikinci zammı için çağrı! 'Sistemi değiştirelim, sonra eskiye döneriz'

Asgari ücret ikinci zam tartışmalarında maaşların artıp artmayacağı konusu gündemdeki yerini koruyor. “Asgari ücrete yeni zam gelecek mi?” sorusuna yanıt aranırken Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’dan konuya ilişkin değerlendirme geldi. Yalçın, eşel mobil sistemine geçilmesini önererek, enflasyon farklarının 6 değil, 3 ayda bir olarak ödenmesi gerektiğinin altını çizdi. İşte son dakika asgari ücret zam haberinin detayları…

Finans 16-04-2022 10:06

Beklenen Asgari ücret ikinci zammı için 'temmuz' detayı: 'Tamamen eksiye düşecek...'

Asgari ücret ikinci zam tartışmalarında maaşların artıp artmayacağı konusunda belirsizlik sürüyor. Son bir aydır 'Asgari ücrete yeni zam gelecek mi?' sorusuna yanıt aranırken Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya’dan konuya ilişkin değerlendirme geldi. İşte son dakika asgari ücret zam haberinin detayları…

Finans 13-04-2022 12:39

Asgari ücret artacak mı? Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği milyonlarca vatandaşın gündemini oluşturmaktadır. 3600 ek gösterge çalışmaları devam ederken asgari ücrete zam yapılacağı öne sürülmüştü. AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz’da memur ve emeklilere maaş artışı olacak." açıklamasının ardından asgari ücret konusu aydınlatılmayı bekliyor. İşte asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? sorusunun cevabı!

Haber 12-04-2022 20:54

Asgari ücret ve memur maaşı zammı için Memur-Sen’den flaş talep: Daha ilk aydan fark oluyor, 3 ayda bir ödensin

Memur ve emekliler için Temmuz ayı maaşlarda enflasyon artışı anlamına geliyor. Ancak asgari ücrette ikinci bir zam yapılması konusu ise halâ muamma... Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın vatandaşın enflasyona karşı korunması için eşel – mobil sisteminin uygulanmasına geçilmesini önerdi. Yalçın ayrıca, enflasyon farklarının 6 değil, 3 ayda bir olarak ödenmesi gerektiğini vurguladı.

Finans 12-04-2022 11:14

Çalışanları ilgilendiren kritik maaş detayı! Bu şartlara dikkat! 39 bin 720 lira...

MilyonlaRca çalışanın beklediği 2022 yılı asgari ücret rakamları belli olduktan sonra işsizlik maaşı da arttı. İşsizlik rakamları 2022 yılında ise en düşük işsizlik maaşı (brüt olarak) 2137 lira, orta kademe işsizlik maaşı 2541 lira en yüksek işsizlik maaşı da 4272 lira oldu. 6 ay maaş bağlanan kişiye toplamda en az 12 bin lira ödenirken, en yüksek ve en uzun süre maaş alana toplamda 39 bin 720 lira ödeme yapılıyor.

Finans 12-04-2022 09:25

Asgari ücrete zam gelecek mi? 2022 asgari ücret yükselecek mi?

Asgari ücret 2022 için 4 bin 253 TL olarak belirlendi. Enflasyonla birlikte, "Asgari ücrete zam gelecek mi?" sorusu son zamanların en çok merak edilen konularından biri oldu. Asgari ücret zam beklentilerine ilişkin açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Gerekirse müdahale yapmaktan çekinmeyiz." ifadelerini kullandı.

Finans 10-04-2022 16:58

SON DAKİKA | Asgari ücrete ikinci zam olacak mı? AK Parti'den açıklama

Son dakika haberi: Asgari ücrete yapılması beklenen ikinci zamla ilgili AK Parti'den açıklama geldi. Söz konusu zam beklentileriyle ilgili konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Gerekirse müdahale yapmaktan çekinmeyiz." dedi.

Finans 10-04-2022 14:37

Asgari ücrete ek zam gelecek mi? Temmuz'da asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı?

Milyonlarca çalışan ve işveren asgari ücrete zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan zam sinyali gelmesinin sonrasında AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan ve Bakan Bilgin'den yeni açıklama gelmişti. Peki asgari ücrete ek zam gelecek mi? Temmuz'da asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı? İşte merak edilenler...

Finans 07-04-2022 08:54

Emekli, memur, asgari ücretlinin cüzdanı kabaracak! Temmuz'da zamlar peş peşe! Yüzde 30 zam, 1.100 TL ikramiye...

Yükselen enflasyon verileri nedeniyle özel ve kamu sektörü çalışanları ile emeklilerin kazançlarında düşüş meydana geldi. Yıllık enflasyon yüzde 61'e ulaşırken, toplu sözleşmeye göre emekli ve memura da Temmuz ayında zam yapılacak! Emekliler bayram nedeniyle ikramiye almaya da hak kazanacak. Ayrıca asgari ücretlilere ek zam da kapıda.

Finans 06-04-2022 15:00

Cumhur İttifakı ortağı Destici'den dikkat çeken asgari ücret önerisi

Cumhur İttifak'ı ortağı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Asgari ücret bize göre 6 ayda bir belirlenmeli ve asgari ücretlimiz de memurlarımız, emeklilerimiz gibi enflasyona ezdirilmemeli" açıklamasını yaptı. Açıklamasının devamında Destici, akaryakıt fiyatlarından KDV ve ÖTV'nin kaldırılması yönünde çağrıda bulundu.

Finans 06-04-2022 13:16

İlber Ortaylı'dan dikkat çeken çıkış: İstanbul'da asgari ücret yasaklanmalı

Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Üniversite öğrencilerinin gerçekleştirdiği etkinliğe katılan Ortaylı, kadına yönelik şiddet konusunda yaptığı konuşmada, erkeklerin eğitilmesi gerektiği üzerine durarak, asgari ücretin de bu kapsamda İstanbul'da yasaklanması gerektiğini söyledi.

Haber 06-04-2022 10:02

Enflasyona göre zam hesabı! Asgari ücret 6.848 TL olur mu? Yılın 2. zammı ihtimali...

Asgari ücret 6.848 TL olur mu? Asgari ücrete ek zam ihtimali güneme gelen konular arasında yer alıyor. Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla gözler asgari ücrete 2. zam ihtimaline çevrildi. Enflasyona göre zam hesabı yapılmaya başlanırken, yıllık enflasyon 20 yılın yeni zirvesi olan yüzde 61,14'e yükseldi. Asgari ücrete 2. zam yapılıp yapılmayacağı ise gündemde sıkça sorgulanıyor.

Finans 06-04-2022 09:28

Asgari ücrete ek zam tartışması: AK Parti'de hangi seçenekler konuşuluyor?

Son 20 yılın en yüksek enflasyonuyla yaşayan Türkiye'de, çalışan ve emeklilere yılbaşında yapılan zamlar da hızla eridi. Asgari ücrete ikinci zam gelip gelmeyeceği araştırılırken art arda yapılan açıklamalar kafaları karıştırdı. Peki asgari ücrete yıl içinde yeni zam gelecek mi? Asgari ücrete yeni zam ne zaman gelecek? İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 06-04-2022 05:52

Asgari ücretle ilgili flaş açıklama: 'Güncelleme yapılmalı'

Asgari ücrete zam yapılacak mı tartışmaları sürerken, mart ayı enflasyonu son 20 yılın zirvesi çıktı. Enflasyon rakamlarının yükselmesiyle birlikte İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, asgari ücrete güncelleme yapılması gerektiğini belirtti.

Finans 04-04-2022 16:13

Açıklamalar peş peşe geldi! Asgari ücrette 2. zam heyecanı! 2022 asgari ücret 5.000 TL olur mu?

Asgari ücret 5.000 TL olacak mı? 2022 asgari ücret zammı için son açıklamalar yakından takip ediliyor. Milyonlarca çalışan maaşlarını asgari ücretle alıyor ve asgari ücrete zam ihtimali de gündemde sık sık sorgulanıyor. Asgari ücrete ek zam ihtimali için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan detaylı açıklama geldi. Daha önceki yıllarda asgari ücrete 2. zam yapılmıştı. Bu nedenle yeni bir zam olabileceği gündemde.

Finans 02-04-2022 09:36

Son dakika: Bakan Bilgin asgari ücret için net konuştu: 'Daha üç ay önce zam yaptık'

Son dakika haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin net bir açıklamada bulundu. Bakan Bilgin, “Asgari ücret zammı bugün gündemimizde yok. Zaten net bir artış yaptık. Daha 3 ay oldu" dedi. İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 31-03-2022 14:54

Son dakika: Asgari ücrete ikinci zam için heyecanlandıran açıklama: Cumhurbaşkanı Erdoğan o soruya ne yanıt verdi?

Son dakika: Bir süredir kamuoyunun gündemini meşgul eden asgari ücrete ikinci zam yapılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Özbekistan ziyareti sonunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Olağanüstü bir gelişme olduğu zaman biz bunlara da kapalı değiliz” dedi. Peki, asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Asgari ücrete yeni zam ne zaman gelecek? İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 31-03-2022 13:59

SON DAKİKA: Asgari ücret zammı için canlı yayında dikkat çeken sözler! 'Çok ciddi zam gelecek, erken seçim ihtimali...'

Asgari ücret konusunda son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Temmuz ayında asgari ücrete ciddi bir zam geleceği ifade edilirken Habertürk yayınına konuk olan Gazeteci Murat Çelik erken seçim ihtimalini de değerlendirdi. Şekere bugün bir zam geldiğini, Nisan'da peynir ve süt ürünlerine zam geleceğini ifade eden Murat Çelik, asgari ücrete yılbaşında gelen zammın eridiğini belirtti. Erken seçim ihtimali var mı? İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 31-03-2022 10:27

Asgari ücrete zam mı gelecek? 2022 Temmuz ayında asgari ücrete 2. zam mı geliyor?

Asgari ücrete 2. zammın gelip gelmeyeceği konusu milyonların gündeminde yer alıyor. Bilindiği üzere TÜİK verilerine bağlı olarak asgari ücret 2022 için 4 bin 253 TL olarak belirlenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan zam sinyalinin gelmesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu konuya ilişkin açıklamada bulundu. Peki asgari ücrete 2022'de zam gelecek mi?

Finans 30-03-2022 22:26

Asgari ücrete zam gelecek mi? Açıklamalar peş peşe geldi! Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi, ne zaman?

Bir süredir kulislerde tartışılmaya devam eden asgari ücret için zam konusu konuşulmaya devam ediyor. Gündemden düşmeyen konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da önemli açıklamalar geldi. Peki asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi, ne zaman gelecek? İşte merak edilenler...

Finans 30-03-2022 17:32

Asgari ücrete zam gelecek mi? AK Parti'den son dakika açıklaması! Asgari ücrete ikinci zam ne zaman?

Asgari ücrete zam gelecek mi? AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nun yaptığı son dakika açıklamasının ardından merak konusu oldu. Gündemden düşmeyen konu ile ilgili Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ikinci zam ne zaman? soru ve konu başlıkları araştırılmaya başlandı. AK Parti'den yapılan son dakika açıklaması ve konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 30-03-2022 14:51

Asgari ücrete zam gelecek mi, ne kadar olacak? AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması!

Asgari ücrete zam yapılacak mı? sorusunun cevabına ulaşmak isteyen vatandaşlar AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nun yaptığı son dakika açıklamasının ardından araştırmalarına hız verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi dönüşü basın mensuplarının soruları üzerine konuya ilişkin açıklamada bulunmuştu. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi, ne kadar olacak? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 30-03-2022 14:39

Asgari ücrette maliyet hesabına 'vergi' formülü! İşveren için prim detayı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücrete ikinci zam için yeşil ışık yakmıştı. Milyonlarca çalışanın maaşını belirleyen asgari ücret için heyecanlı bekleyiş sürerken zammın nasıl yapılacağı, kaynağın nasıl yaratılacağı merak konusu oldu. Ocak ayında yapılan zamda ‘vergi’ kaldırılarak maliyetler aşağı çekilirken, bu yöntemin yeniden gündeme gelebileceği ifade edildi. İşte asgari ücret ikinci zam için son dakika gelişmeleri…

Finans 30-03-2022 10:24