Binali Yıldırım kimdir?

Binali Yıldırım kimdir?

Binali Yıldırım, 58., 59, 60. ve 61. Hükümet’lerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmış olan Türk siyasetçi.

Binali Yıldırım, 58., 59, 60. ve 61. Hükümet’lerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmış olan Türk siyasetçi. TBMM’nde 22. Dönem’de AKP’den İstanbul ve 23. Dönem’de AKP’den Erzincan milletvekili, 24. Dönemde de AK Parti İzmir milletvekili olarak yer almıştır. 61. Hükümette ismi değiştirilen Ulaştırma Bakanlığı yerine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmuştur.

Binali Yıldırım, 20 Aralık 1955 tarihinde, Refahiye, Erzincan’da dünyaya geldi. Baba adı Dursun, anne adı Bahar’dır.İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi’nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

1990-1991 yılları arasında İsveç’te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa’da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

İTÜ Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesinde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Binali Yıldırım 1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) ‘da Genel Müdürlük görevinde bulundu. Bu görevi sırasında İstanbul’da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı.

Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul’a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO’yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu.

1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası “Skal Kulübü” tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.

Binali Yıldırım, 58. Hükümet (Gül Hükümeti), 59. ve 60. Hükümetler (I. Ve II. Erdoğan Hükümetleri) dönemlerinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ve TBMM 22. Dönem AKP İstanbul ve 23. Dönem AKP Erzincan milletvekilliği görevlerinde bulundu.

Bakanlığı sırasında gerçekleşen 22 Temmuz 2004 tarihli Pamukova Tren Kazası’nda 41 yolcunun vefat etmesi ve 80 yolcunun yaralanmasına ve de olay sonucunda oluşan kamuoyunun yoğun baskısına rağmen kazada sorumluluk kabul etmedi ve de istifasını vermedi. Binali Yıldırım ayrıca Youtube’un kapanmasına yönelik yoğun eylemleri ile uluslararası kamuoyunda sansürü teşvik eden bir figür olarak dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Temmuz 2011’de açıkladığı “Ustalık Kabinesi” olan 61. hükümette Binali Yıldırım, Türkiye’nin 71. Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. Bu göreve 4. kez getirilen ilk bakan oldu.

2007’den bu yana İsveç’te bulunan Dünya Denizcilik Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Binali Yıldırım’a verilen fahri doktora unvanları şunlardır: 20 Temmuz 2006 Girne Amerikan Üniversitesi, 19 Haziran 2009 Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, 7 Mayıs 2010 Cumhuriyet Üniversitesi, 29 Eylül 2010 Yozgat Bozok Üniversitesi, 28 Şubat 2011 Anadolu Üniversitesi. 12 Eylül 2011 Erzincan Üniversitesi, 20 Eylül 2011 Kırklareli Üniversitesi, 23 Aralık 2011 Almanya Berlin Teknik Üniversitesi, 6 Haziran 2012 Pamukkale Üniversitesi, 2 Aralık 2012 tarihinde Dünya Denizcilik Üniversitesi, 22 Mart 2013 Tarihinde Okan Üniversitesi’nden Fahri Doktora aldı

Evli ve üç çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan ve kızı Büşra’nın “Derin Denizcilik Gemi Taşımacılık Sanayi ve limited şirketi” adında firmaları vardır.

Binali Yıldırım Haberleri

AK Parti'li Yıldırım ve Kurtulmuş'tan Niğde'deki kazada ölen Akkuş için taziye ziyareti

AK Parti'li Yıldırım ve Kurtulmuş'tan Niğde'deki kazada ölen Akkuş için taziye ziyareti

Yurthaber 23-05-2022 16:15

Binali Yıldırım'a sürpriz tepki: "Bir AK Partili olarak söylüyorum... Vallahi millet perişan"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya'nın Cihanbeyli ilçesine yaptığı ziyaret sırasında beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Ekonominin geldiği durumdan ve artan fiyatlardan şikayet eden bir vatandaş, "Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan" diye konuştu.

Haber 20-05-2022 16:04

AK Partili Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda konuştu: (2)

"Bugün dünya krizden krize sürüklenmesine rağmen dünyanın son 5 yılda gerçekleşen 10 büyük projesinin 6'sını gerçekleştiren ülkenin adı Türkiye'dir" - "(Aksakallılar Heyeti) Amacımız Kafkaslar'da, Orta Asya’da 5 milyon kilometrekare olan bir coğrafyada 170 milyon nüfusun yaşadığı ve 1,5 trilyon dolarlık yıllık hasılanın olduğu, 500 milyar doların üzerinde ihracatın döndüğü ülkelerde entegrasyon ve birliktelik oluşturmak"

Yurthaber 05-05-2022 22:23

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Surp Vartanants Vakfı'nın iftarına katıldı:

"Bu akşam kurulan bu iftar sofrasının vermek istediği mesaj şudur. Acı, kan, gözyaşı, geçmişte insanlığın en büyük belası olmuş, bugün de olmaya devam ediyor. Dolayısıyla bize düşen, ayrışmayı, kutuplaşmayı, din ve inanç farklılığını öne çıkarmayı değil, insanlık değerlerimizi, birliğimizi, beraberliğimizi çok daha fazla ifade etme zamanıdır"

Yurthaber 27-04-2022 23:44

Gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dev mektup! AK Parti Genel Merkezi'ne gönderilecek

İstanbul Sultanbeyli'de, AK Parti'nin "Genç Üyeler Katılım Töreni" gerçekleştirildi. Partiye katılımı gerçekleşen gençlerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı dev mektup dikkat çekti. 4,5 metreye 2,2 metre boyutunca mektubun, ilerleyen günlerde AK Parti Genel Merkezi'ne gönderileceği öğrenildi.

Haber 27-04-2022 10:33

Binali Yıldırım, yurt dışına yerleşmek isteyen gençlere seslendi: Davulun sesi uzaktan hoş gelir

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'de yaşayan gençlerin büyük çoğunluğunun yurt dışına yerleşmek istediğine dair araştırmalarla ilgili konuştu. Yıldırım "Birçok gencimiz yurt dışına gidip yerleşmek istiyormuş ancak davulun sesi uzaktan hoş gelir. Büyüğünüz olarak söylüyorum, orada ülkenizden daha zor şartlarla karşı karşıya kalıyorsunuz." diye konuştu.

Haber 25-04-2022 13:50

Öğrenciden, Binali Yıldırım'a seçim sorusu: Korkuyor musunuz?

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir'de Gençlik Buluşması'nda öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bir öğrenci Yıldırım'a, "Siyasi Partiler Kanunu'nda yapılacak değişiklikle ilgili muhalefet, AK Parti seçimleri kaybetmekten korkuyor diyor. Seçimleri kaybetmekten korkuyor musunuz?" sorusunu yöneltti. Yıldırım soruya, "Kaybetmeyeceğiz, onun için de korkmuyoruz." karşılığını verdi.

Haber 29-03-2022 20:02

Binali Yıldırım İzmir'de balıkçı barınağını ziyaret etti

Binali Yıldırım İzmir'de balıkçı barınağını ziyaret etti

Yurthaber 29-03-2022 14:46

"Petrolden de altından da önemli" diyerek seslendi: "Deliler gibi ekin"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sancaktepe Danışma Meclisi Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. "Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde gıdaya erişimde sorunlar yaşanacak. Bunun farkındayız ve gerekli tedbirleri de hükümetimiz alıyor.” diyen Yıldırım özellikle çiftçilere seslendi. Yıldırım, “Vatandaşlarımıza deliler gibi ekin, dağı taşı ekin diyorum çünkü artık gıda petrolden de altından da önemli hale geldi." ifadelerini kullandı.

Haber 26-03-2022 21:51

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Edirne'de konuştu:

"(Rusya-Ukrayna savaşı) Bu savaşın bedelini ödeyenler masum çocuklar, sivil insanlar. Savaşların kazananı yoktur, hep kaybedeni vardır" - "Türkiye'nin ihtiyacı olan dirayetli lider, güven ve istikrardır. O da AK Parti iktidarıdır"

Yurthaber 03-03-2022 22:37

AK Parti'li Yıldırım, partisinin Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı:

"(Rusya-Ukrayna savaşı) Hepimizin umudu ve beklentisi bir an önce masum sivillerin ölümünün son bulması, masum çocukların hayatta kalmasıdır" - "Daha yapacak çok işimiz var. Türkiye'ye, gelecek nesillere borcumuz var. Onlara çok daha güzel bir Türkiye'yi bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var"

Yurthaber 01-03-2022 21:34

Binali Yıldırım canlı yayında EPDK Başkanı ile konuştu! Telefonu ısrarla çalınca…

Binali Yıldırım’ın CNN Türk’te katıldığı canlı yayında ilginç anlar yaşandı. Canlı yayında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın ısrarla araması üzerine telefonu çalan Yıldırım telefonuna cevap verdi. Ahmet Hakan bunun üzerine şaşkınlığını gizleyemeyerek, "Türk televizyon tarihinde bir ilk olabilir" ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-2022 07:16

"Elektrik faturaları neden yükseldi?" sorusuna Binali Yıldırım'dan yanıt

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, gündemin en çok konuşulan konularından bir tanesi olan "Elektrik faturaları neden yükseldi?" sorusuna da yanıt verdi. Yıldırım, "Kuraklık nedeniyle sudan elde ettiğimiz elektrikte yarı yarıya düşüş oldu. Kuraklık çok büyük etken. Bu sene yağışlar iyi. Bu sene umutluyuz. Kar yılı var yılı olarak dönecek diye bekliyoruz." dedi.

Haber 16-02-2022 23:03

Türk Devletleri Teşkilatı 12. Aksakallar Konseyi Toplantısı İstanbul'da başladı

Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım: - "Türk Devletleri Teşkilatı, günden güne büyüyor, güçleniyor. Üstlendiği sorumluluk her geçen gün daha da artıyor. Gerek bölgede gerek dünyada daha önemli bir organizasyon haline geliyor" - Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev: - "Artık Türk dünyası tek bir varlık ve birleşik bir Türk dünyası olarak görülüyor"

Yurthaber 09-02-2022 12:25

Grizu-263A Uzay Takımı ile buluşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: Güzel iş başardınız

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin ilk cep uydusunu tasarlayan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Grizu-263A Uzay Takımı'yla buluştu. Yıldırım, "Bütün bunların amacı, yerli ve milli teknolojiye sahip olmak. Bunun için güzel iş başardınız. Sizleri tebrik ediyorum." dedi.

Haber 06-02-2022 09:16

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım "Erzincan'da Kış Fotoğraf Maratonu"na katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım "Erzincan'da Kış Fotoğraf Maratonu"na katıldı

Yurthaber 31-01-2022 12:24

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, sosyal medya hakkında konuştu! "Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan sosyal medya açıklaması geldi. Seçimlerin 2023'ün Haziran'ında yapılacağını belirterek teşkilat üyelerinin seçime hazır olmalarını isteyen Yıldırım, "Sosyal ağlar bu seçimin en önemli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz." dedi.

Haber 09-01-2022 16:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 vurgusu: İstanbul adeta bu işte lokomotiftir

Sakarya’da gerçekleştirilen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Reisi ara” sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı cep telefonu ile aradı. 2023 seçimlerine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul adeta bu işte lokomotiftir. Türkiye'nin şuanda 15 milyon nüfusuyla İstanbul'un 2023 ardından 2024 olmak üzere yeniden sahibini bulması lazım.” diye konuştu.

Haber 05-12-2021 14:15

Binali Yıldırım'dan 'İstanbul seçimleri' açıklaması: Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldım'dan İstanbul seçimleri ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Yıldırım, "İstanbul seçimlerinde yalanın siyaseti başroldeydi. Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı. Yalan bizim lügatımızda, siyasetimizde olmadığı için biz uzak durduk. Her şey kazanmak olmamalı ama etik değerleri yok sayarak kazanmanın bu ülkeye bir faydası yok" dedi.

Haber 30-11-2021 15:49

İzmir'de deprem konutları teslim töreni

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: - "İzmir'imize 30 Ekim'de bir söz vermiştik. Ayda bebeğin, İnci bebeğin bize uzanan elini hiçbir zaman bırakmayacağız demiştik. Konutlarımızı teslim etmenin mutluluğunu, gururunu, heyecanını yaşıyoruz" - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "Biz ülkemizi üç beş çapulcunun şımarık naralarına teslim edecek değiliz. Dolayısıyla herkes haddini de yerini de bilecek"

Yurthaber 26-11-2021 15:47

İzmir'de Türkoloji Araştırmaları Enstitüsü açıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: - "Sadece sınırlarımız içinde yaşayan 84 milyonun refahı için değil, etrafımızda yaşayan milyarlarca mağdur ve masum insanın da hakkını ve hukukunu gözetmek gibi bir sorumluluğumuz var. Amacımız hasmane tutum değil, bölgesel huzursuzlukları ortadan kaldırmak"

Yurthaber 25-11-2021 14:53

Binali Yıldırım: Ekonomide belirsizlik var, tedarik zincirinde bozulma oldu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Her şeyi yönetirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz. Ekonomide de belirsizlik var, tedarik zincirinde bozulma oldu, arz talep dengesi bozuldu, enflasyon bilmeyen ülkeler enflasyonla tanıştı. Bu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası dünyanın nereye gideceğini şu anda hiç kimse hesap edemiyor. Bu belirsizlik her ülkeyi çok olumsuz etkiliyor ve bunun da çok büyük bedelleri oluyor." dedi.

Haber 21-11-2021 22:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Konseyinin yeni adını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi 8. Zirvesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konseyin adının Türk Devleti Teşkilatı olarak değiştirildiğini duyurdu.

Haber 12-11-2021 19:20

Aksakal ne anlama geliyor? Binali Yıldırım’ın Türkiye’nin Aksakalı olması ne demek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 8. Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Binali Yıldırım’ı Türkiye’nin Aksakalı olarak atadığını söyledi. Bunun ardından Aksakal konusuna ilişkin araştırmalar yapılmaya başlandı.

Haber 12-11-2021 18:45

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Sakarya'da STK temsilcileri ve iş insanlarıyla buluştu:

"(Kovid-19 salgını) İşte burada bizim gibi beşeri kaynağı kuvvetli olan yani insan gücü, genç nüfusu güçlü olan ülkeler, risklerin yanında büyük fırsatları da yakalamış durumda. İhracatta bunu yakaladık ama yeterli göremeyiz. Emin ve rahat olun. Bizler meseleleri biliyoruz, bu işlerin üstesinden gelecek tedbirleri de alıyoruz" - "Biz bu vatanı şehitlerimize borçluyuz, bu al bayrağın dalgalanması onların sayesindedir. Ona laf etmek de hiç kimsenin hakkı değildir, haddi de değildir"

Yurthaber 10-11-2021 00:21

İstiklal Caddesi'ni turlayan Bakan Varank: Binali abiyle takıldık

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nin dün akşamki açılış töreninin ardından yürüyerek İstiklal Caddesi'ne geçti. Yıldırım ve Varank’ın İstiklal Caddesindeki yürüyüşü sırasında ikiliyi görenler fotoğraf çektirdi. Bakan Varank İstiklal gezisiyle ilgili sosyal medya hesabından da paylaşımda bulundu

Haber 30-10-2021 15:56

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Sivas'ta ASKON 1. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu:

"Biz devlet olarak 1 liralık bir yatırım yapıyorsak, özel sektör 9 liralık yatırım yapıyor. Türkiye'de yatırımın adresi artık özel sektördür, özel girişimcilerdir" - "Bizim petrolümüz yok, biraz doğal gaz bulduk ama yeterli değil. Bunlar mutlak üstünlük. Bazı ülkelerin böyle şansı var. Ama bizim mukayese üstünlüğümüz de insan kaynağımız"

Yurthaber 23-10-2021 00:19

AK Parti'li Yıldırım, Malatya Turgut Özal Üniversitesi akademik yılı açılışında konuştu:

"Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Bir şeye dikkat ettik, dedik ki yolları böldürürüz ülkeyi böldürtmeyiz" - "Bu çok önemliydi onun için bölücülere, FETÖ'cülere ve her türlü ayrılıkçı gruplara karşı amansız mücadeleyi elden bırakmadık" - "Eğer şehir hastanelerini yapmasaydık bugün pandemide sınıfta kalan ülkelerin başında olurduk. Bizi acımasızca eleştirdiler o hastaneleri yaparken ama gün geldi hiçbirimizin öngörmediği küresel bir belada bu hastaneler hayat kurtardı"

Yurthaber 13-10-2021 18:19

Binali Yıldırım bir anısını paylaştı: Evladım, sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, öğrencilerle bir araya geldiği konuşmasında 2007 yılında memleketi Erzincan ziyaretinden bir anıyı paylaştı. Bir teyzeyle yaptığı 'ADSL' diyaloğunda Binalı Yıldırım, ADSL'in ne olduğunu sorması üzerine teyzenin "Evladım, sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın" yanıtı verdiğini aktardı.

Haber 12-10-2021 15:42

AK Parti'li Binali Yıldırım, şarkıcı Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 5. Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'nde hem şarkıcı Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı hem de konsere gelen öğrencilerle türkü söyledi.

Haber 09-10-2021 19:49

Bakan Kasapoğlu ve AK Parti'li Yıldırım, Erzincan'daki gençlik festivaline katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: - "Gençlerimiz sadece bu vatanın değil, tüm insanlığın, mazlum coğrafyaların umudu. Bu güzel gençlerimizle aramıza hiçbir odağın, hiçbir gücün girmesine de müsaade etmeyeceğiz" - AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: - "Burası cennetten bir köşe, Dumanlı Dağı bizim çocukluğumuzun geçtiği yer. Dumanlı bizim aşık olduğumuz mekanlardandır"

Yurthaber 09-10-2021 16:12

Nevşin Mengü: Binali Yıldırım'a iş aratan hayat sana bana neler etmez

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın anasınıfı öğrencisine "İş arıyorum" dediği diyalog gündem oldu. Gazeteci Nevşin Mengü, Yıldırım'ın sözleriyle ilgili "Binali Yıldırım’a iş aratan hayat sana bana neler etmez" paylaşımını yaptı.

Haber 08-10-2021 15:54

AK Parti'li Binali Yıldırım, Erzincan'da annesinin adı verilen yüksekokulun açılışında konuştu:

"Ne yazık ki 28 Şubat döneminde bir ön yargıdan, bir takıntıdan dolayı 'İmam hatipleri yok edeceğiz' diye bütün meslek okullarını kapattılar ve buradaki meslek erbabının, meslek sahiplerinin yetişmesinin önüne geçtiler. Şimdi bunun sıkıntısını yaşıyoruz"

Yurthaber 08-10-2021 15:00

Binali Yıldırım, kendisine “Ne iş yapıyorsun?” diye soran anaokulu öğrencisine “İş arıyorum” cevabını verdi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bahçelievler’de faaliyet gösteren ve down sendromlu bireylerin görev aldığı Sempati Sosyal Tesisi’ni ziyaret etti. Bahçelievler Belediyesi Anaokulu’nu da gezen Yıldırım, öğrencilerin “ne iş yapıyorsunuz?” sorusuna “iş arıyorum” cevabını verdi.

Haber 08-10-2021 13:41

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım İzmir'de

Yıldırım, partisinin Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı Halil Güler'in torununun sünnet törenine katıldı

Yurthaber 22-08-2021 03:33

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Milas'taki yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Milas'taki yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

Yurthaber 30-07-2021 23:24

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan Sivasspor'a sürpriz telefon

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan Sivasspor'a sürpriz telefon

Yurthaber 13-07-2021 17:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis'teki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Bakan Soylu ve Binali Yıldırım'ın oğlu ile ilgili iddialara ilişkin, "Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız" dedi. Erdoğan, "Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir" ifadelerini kullandı.

Haber 26-05-2021 12:12

Son Dakika: Erkam Yıldırım'dan Sedat Peker hakkında suç duyurusu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber 25-05-2021 15:46

Binali Yıldırım'dan oğlu Erkam Yıldırım hakkında yeni açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan Sedat Peker'in oğlu Erkam Yıldırım'la ilgili iddiaları hakkında yeni açıklama geldi. Yıldırım, Cüneyt Özdemir'e yaptığı açıklamada, "Oğlum, iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye Venezuela'yı ziyaret etti" dedi. İlerleyen saatlerde bir açıklama daha yapan Yıldırım, "Hukuki yollar açık. Biz de gerekli adımları atacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 24-05-2021 17:21

Binali Yıldırım'dan Sedat Peker'in iddialarına cevap

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Binasında Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım açıklamasında, "Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir." ifadelerini kullandı.

Haber 23-05-2021 20:03

Binali Yıldırım’dan bildiriye ve bildiride imzası olan Bülent Bostanoğlu’na sert tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, bir grup eski amiralin darbe imalı bildirisine tepki gösterdi. Yıldırım, bildiride imzası olan isimlerden 15 Temmuz gecesi makamını terk edip kayıplara karışan dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu’nu da sert sözlerle eleştirdi.

Haber 04-04-2021 16:44

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, ASKON İzmir Şubesinin Olağan Genel Kurulu'nda konuştu:

"Geçmişte zenginlik noktaları batıya gitti, şimdi de doğuya gidiyor. Giderken de gelirken de Türkiye'den geçmek zorunda. O yüzden bulunduğumuz coğrafya bize birçok zorlukların yanında birçok fırsatı da beraberinde veriyor" - "Bu salgın dünyanın çarpık düzenini değiştirecek büyük bir dönüşümün de habercisi. Elbette bu belirsizlik sona erecek. Elbette bugünler geride kalacak ama geleceğin dünyasında artık hiçbir şey aynı olmayacak"

Yurthaber 02-04-2021 20:43

Binali Yıldırım'dan 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerle ilgili açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Menemen ilçesinde partililere seslendi. "2023'te milletin adamı, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar Cumhurbaşkanı seçiyoruz değil mi Menemen?" diye soran Yıldırım, "2024'de de İzmir'deki hedefimiz, yerel hizmeti AK Parti hizmetiyle buluşturmak olacak" dedi.

Haber 02-04-2021 14:05

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Menemen Belediyesini ziyaret etti:

"Cumhur İttifakı gittikçe güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde ve belediyelerimizde iş birliğini daha da güçlendirerek sürdüreceğiz"

Yurthaber 02-04-2021 13:19

Binali Yıldırım kimdir, kaç yaşında ve nereli? Binali Yıldırım AK Parti MKYK üyeliğine seçildi

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi sonrasında MKYK listesi açıklandı. Listede 75 isim yer aldı. AK Parti'nin MKYK listesinde yer alan AK Parti üyelerinden birisi de Binali Yıldırım oldu. MKYK listesinin açıklanması ile vatandaşlar Binali Yıldırım'ı araştırmaya başladı. Peki Binali Yıldırım kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Haber 24-03-2021 15:20

Gara şehidinin diploması ailesine verildi

Gara şehidinin diploması ailesine verildi

Yurthaber 28-02-2021 16:57

Son Dakika: Berat Albayrak geri mi dönüyor? Flaş kabine değişikliği iddiası: 5 bakan değişecek

Son dakika haberine göre kabine değişikliği iddiası gündem yarattı. Ankara kulislerinde 5 bakanın değişeceği ve Berat Albayrak'ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak yeniden kabineye girebileceği konuşuluyor.

Haber 25-02-2021 12:17

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Kocaeli'de sanayicilerle bir araya geldi:

"Aslında birçok alanda ilk 10'a girdik. Yolun çoğunu gittik. Ulaştırma Bakanı olduğumda Türkiye altyapıda, yollar, demir yolları, hava yollarında 39. sıradaydı. Şimdi 9. sırada, 15 yılda 30 sıra birden yükselmişiz. Türkiye'nin altyapısı iddia ediyorum, birçok gelişmiş ülkenin altyapısından daha iyidir"

Yurthaber 19-02-2021 14:50