A Vitamini Haberleri

A vitamini cilde iyi gelir mi? A vitamini ciltte nasıl kullanılır?

A vitamini ve C vitamini gibi vitaminler cilt sağlığına olumlu etkiler sağlayabilen önemli besin maddeleridir. Cilt vücudumuzun en büyük organelidir ve dış etkenlere karşı sürekli bir savunma savaşı verirken genç ve sağlıklı bir cilt elde etmek ve korumak için doğru besin maddeleri gereklidir. A vitamini (retinol) ve C vitamini (askorbik asit) gibi vitaminler cilt bakımında özellikle dikkate alınması gereken bileşenlerdir. Her birinin farklı faydaları ve kullanım yöntemleri vardır.

Kadin 30-09-2023 17:44

Vitamin deposunun değeri yeteri kadar bilinmiyor! Kanser riskini azaltıyor, bağışıklığı güçlendiriyor

Yediğimiz meyve ve sebzeler sağlığımız için önemli etkiler yaratıyor. Ülkemizde sıklıkla tüketilmeyen bir gıda A ve C vitamini deposu olarak görülüyor. Bu gıdanın saymakla bitmeyen faydalarına rağmen değeri yeteri kadar bilinmiyor. Faydalarını öğrenenler markete koşuyor.

Haber 06-06-2023 16:29

Önemini bir bilseniz bu yanlışı bir daha asla yapmazsınız

Saç, göz ve cilt söz konusu olduğunda hepimiz çok dikkat ederiz. Cilt sağlığı için gerekli olan tüm vitaminleri muhtemelen eksiksiz bilinir. Ancak cinsel organda meydana gelen sorunların çoğu da birçok sağlık problemi gibi vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Kötü hijyen ve vitamin eksikliği bir araya geldiği zaman sağlık sorunu kaçınılmaz olur. Vajinal sağlık için gerekli vitaminler şu şekilde.

Haber 08-11-2022 18:03

A vitamini besinleri nelerdir? A vitamini nelerde var, hangi besinlerde bulunur?

Vitaminler, vücutta düzenleyici görevi üstlenen önemli sağlık destekleyicileridir. Bu sebeple besinlerle birlikte vücuda düzenli olarak yeterli miktarda alınması gerekir. Vitaminler içinde A vitamini, yağda çözünen bir vitamin çeşididir. A vitamini vücut sağlığında önemli roller üstlenir. Sağlıklı kemik gelişiminden bağışıklık sisteminin korunmasına etkileri fazla olan A vitamini çeşitli besinler aracılığı ile alınabilir. A vitamini faydaları nelerdir, A vitamini hangi besinlerde var?

Haber 31-10-2022 16:56

Ciltteki etkileri inanılmaz: Egzamayı, sivilceleri kurutur, saç dökülmesini durdurur, yaşlanmayı önler...

A vitamini, vücutta eksikliği olmazsa olmaz vitaminlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Cilde olan faydaları saymakla bitmeyen A vitamini, yaşlanmayı geciktirerek cildin elastikiyetini korur. A vitaminin cilde faydaları bu kadarla da değildir. Eski cilt hücrelerinin yerine yenilerinin oluşmasını sağlar. A vitamini cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. A vitamininin saymakla bitmeyen faydaları...

Haber 08-09-2022 06:55

Saç dökülmesinden sorumlu üç saç bakım alışkanlığı

Saç dökülmesi, en sık rastlanan sağlık sorunlarından biridir. Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Yaşlandıkça, genetik nedenlerden veya farkında olmadan yaptığınız saç bakım rutinlerinden ötürü saç dökülmesi yaşanabilir. Saç bakımı rutinleriniz yüzünden saçlarınız dökülüyor olabilir...

Haber 22-06-2022 15:35

Oldukça rahatsız edici! Kaşıntınızın altında yatan neden…

Anal kaşıntılar sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Özellikle toplum içerisinde kaşınıldığında rahatsız edici görüntülere sebep olan bu durumun altında yatan birçok neden bulunuyor. Anal kaşıntıların genellikle rahatsız iç çamaşırlardan kaynaklandığı düşünülse de altında yatan neden ciddi bir hastalık olabilir.

Haber 28-05-2022 10:06

Saç dökülmenizi kökten bitirecek çözüm!

Saç, tüm görünümü etkileyebiliyor. Herkes gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyor. Ancak zaman zaman saçlarda dökülmeler yaşanabiliyor. Saç dökülmesini önlemek için saç bakımına dikkat etmek gerekiyor. Birçok nedene bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerini çözmek için aşağıda yer alan önerileri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlam olacak!

Kadin 13-05-2022 12:41

Herkesin başına gelebilir! Görme kaybı yaşamaya başladıysanız sebebi...

Özellikle geceleri görmekte zorlanıyorsanız veya görme kaybı yaşıyorsanız A vitamini eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. A vitamini eksikliğinin görme yetisini etkilediği biliniyor. Antioksidan özellikleri olan A vitamini, göz problemlerini ve körlüğü önler. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek cilt sorunlarını engeller. Ayrıca sindirim sisteminde oluşan ülserleri tedavi eder.

Haber 06-05-2022 09:30

Hastalıktan eser kalmayacak: Covid-19'a yakalanan nasıl beslenmeli?

Covid-19'a yakalanan kişi nasıl beslenmeli sorusu testi pozitif çıkan milyonlarca kişinin aklına gelen ilk sorulardan biri oluyor. Covid-19'a karşı aşıdan sonra en etkili korunma yöntemlerinden biri de bağışıklık sistemini güçlü tutmaktır. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için yeme içme tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Kısaca Covid-19 testiniz pozitif çıktıysa hemen bunları yemeye başlayın.

Haber 26-02-2022 09:54

A vitamininin yararları nelerdir? Bakın hangi besinlerde bulunuyor

A vitamini faydaları denince ilk olarak akla göz sağlığı geliyor. Katarakt riski oluşumunu en aza indiren A vitamini, kemik sağlığı açısından da önem taşıyor. Ayrıca ciltteki kuruma ve pullanma etkisinin de en aza inmesini sağlayan A vitamini, turuncu meyve ve sebzelerin tüketimiyle depolanabiliyor. Et ürünlerinde de bulunan A vitamini, bakın hangi faydaları ile vücuda yarar sağlıyor ve hangi besinlerin içinde bulunuyor...

Haber 20-01-2021 13:55

A vitamini nedir? Hangi besinler A vitamini içerir?

Karaciğerde depolanan ve yağda çözünme özelliğine sahip A vitamini, pek çok farklı gıdada bulunur. Hayvansal ve bitkisel besinler aracılığıyla vücuda alınan A vitamini, özellikle göz sağlığının korunmasında önemli rol oynar. Diş, kemik, cilt, yumuşak dokular ve mukus zarları üzerine etkili vitaminin bulunduğu besinleri bu yazıda sizler için derledik.

Yemek 31-12-2020 15:26

A vitamini nedir, A vitamini içeren besinler nelerdir?

Diyetisyen Banu Özbingül Arslansoyu, vücudun olmazsa olmazı A Vitamini için “Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kemik dokusu ve üreme sisteminin gelişmesini sağlıyor, antioksidan gibi çalışıp çeşitli kanser türleri ve yaşlanmaya bağlı hastalıklara karşı etki ediyor.” Dedi.

Yemek 17-12-2019 17:24

Vitaminler kanser riskini azaltmıyor

C veya E vitaminlerinin, başta prostat olmak üzere kanser hastalığına yakalanma olasılığını azaltmadığı bildirildi.

Haber 10-12-2008 09:41

Vitaminin fazlası zararlı

Araştırmalar, fazla alınan bazı vitaminlerin görme bozukluğu ve eklem ağrılarına yol açtığını ve bebeklerin sakat doğmasına neden olduğunu ortaya koydu.

Haber 30-11-1999 00:00

A vitaminini ihmal etmeyin

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurettin Akyol, A vitamini eksikliğinin görme problemlerine neden olabileceğini söyledi.

Haber 30-11-1999 00:00